Elimdekilerle ne yapabilirim

Başlatan quasar2007, 23 Şubat 2011, 12:23:52

quasar2007

arkadaslar elimde samsung sc32442 işlemci - 128mb rom - 64 mb ram - wifi - 3g ... 2.8" ppc var. tum işlevleri calışmakta. ayrıca wm8505 işlemci - 2gb rom - 256 mb ram - 7" inch china yapimi tablet pc var. tablet pc cok agır calışıyor. aklıma ilk olarak ppc  ye 2g rom ve 256 mb  rami ekleyerek 7" ekranı kullanarak tablet pc modifiyesi geldi. ancak lcd yi nasıl kontrol edebilirim bilmiyorum. bu konuda bilgi verebilirseniz sevinirim. yada bu ikisinden bir deney seti yapılabilir mi. fikirleriniz için simdiden tesekkur ederim

t2

Elinizde 20 Sene önceden kalma 2Mb sabitdisk de olabilir. Oturup bununla ne yapabilirim? diye düşünmemelisiniz. Belki ceviz ve fındık kırmak için kullanılaibilir.

quasar2007

haklısınız ancak duruma su gozle bakın. maddi durum elvermiyorsa ancak elektronik hastası iseniz kullanmadığınız veya kenarda duran malzemeler içinizdeki harareti bastırmaya bire bir oldugunu dusunuyorum. belki birsey yapamazsınız ama hobi olarak oyalanırsınız. peki size sorayım. yuzlerce dolarlık gelistirme kiti size ne kazandırıyor. mesela piyasadan daha ucuza daha iyi tablet pc yapmanızı sağlar mı. neyse ben bu iki cihazdan hızlı ve stabil calısan tablet pc elde edebilecegime inanıyorum.

tuggy

- s3c2442 nin memory map inden işe başlayabilirsiniz. Bakalım 256MB rami adresleyebiliyor mu?
- LCD yi tabiiki kod yazarak kontrol edeceksiniz. Buradaki adı;  " driver " . Benzerlerinden yola çıkarak denemelerle yol alırsınız donanımı hallettikten sonra.
- Teorik olarak yapılabileceğine inandıktan sonra  ise bir yerden başlayabilirsiniz ama önünüze büyük zorluklar çıkacaktır. Hobi olarak uğraşacağınıza göre belirli bir süre sonra bitmezse proje sıkıntı oluşmayacak nasıl olsa. Eminim baya çok şey öğrenilebilir elinizdekilerden yola çıkarak da.