stm32f4 USB ile C# iletişimi

Başlatan cebeci52, 13 Ağustos 2014, 16:30:19

cebeci52

stm32f4 ile C# da Usb ile baglanabilen varsa yardımcı olabilir mi. C# Form aplication da stm32f4 üzerindeki tek ledi dahi yakabilen varsa yardımcı olabilir mi

suskun5891

MikroC de yazdığım programla ADC den aldığı veriyi C# ta yazdığım Programa göndermiştim.

MikroC ile Arm programlama Kitabında Detaylı Açıklanmış bir konu almanı tavsiye ederim.

cebeci52

kitaptaki örneği çalıştıramadım varsa gönderir misin basit bir a harfini gönderen kodu.

suskun5891

Adc Den gelen veriyi 64 bytlik bir buffere doldurup PC ye gönderiyor. Umarım işine yarar.

/// Usb ADC transfer
     /*
char cnt;
char kk;
char readbuff[64];
char writebuff[64];
char sayi=0;
  int olcum=0,mV=0;
char txt[12],volt[9];

unsigned long int i=0;

int ADC_Olcum(char kanal)
{
  unsigned long temp =0;
int k=0,h=0;
  while(k<64)
  {
  //olcum=ADC1_Get_Sample(kanal);
    writebuff[k]=olcum/256;
    writebuff[k+1]=olcum%256;
   k=k+2;
  }

}

void main (void)
{
  NVIC_IntEnable(IVT_INT_OTG_FS);// usb kesmesi aktifleþtirildi
  HID_Enable(&readbuff,&writebuff);  // hid iletiþimi aktif edildi
    ADC1_Init();
ADC_Set_Input_Channel(_ADC_CHANNEL_1);
  while(1)
  {

ADC_Olcum(1);
     HID_Write(&writebuff,64);
}
}

void USB_Kesmesi() iv IVT_INT_OTG_FS ics ICS_AUTO
{
      USB_Interrupt_Proc();
      kk=HID_Read(); // usb iletiþiminde hata olup olmadýðý kontrol ediliyor

if(kk!=0)      // usb iletiþimiinde hata yoksa buraya giriyor.
  {
  }
}

iqsuz

buyur hocam stm32f4'ün üzerindeki 4 farklı ledi yakabiliyorsun.

https://yadi.sk/d/zNmehUQaayV7j

döylemeyi unuttum direk hex kodu var.

minicihazlar

ST'nin USB kütüphanesinin örnekleri arasında CDC (seri port emülasyonu) ve HID örneklerinin kullanabilirsiniz bu konuda. Dolayısıyla PC tarafında driver tazmaya gerek kalmaz. Her ikisini içinde çeşitli örnekler bu kütüphanelerin içinde mevcut.

interrupter

affınıza sıgınıyorum vendorıd ve productıd ne olacak

Gökhan BEKEN

@suskun5891 o kodun çalışması için kütüphane gerekir. Hangi kütüphaneyi kullandınız?
Özel mesaj okumuyorum, lütfen göndermeyin.

minicihazlar

Alıntı yapılan: interrupter - 15 Eylül 2014, 22:25:45
affınıza sıgınıyorum vendorıd ve productıd ne olacak

HID veya CDC için bunları 0 yazsanızda olur, ki o zaman bilgisayarda "Generic Device" olarak tanınır. Ama yok yazacağım derseniz ST'nin lib'leri içerisinde ST'nin vendorID'si zaten yazıyor, ayrıca productID'de yazıyor. Bildiğim kadarıyla ST bunları sub-license yapabiliyor başvurulduğunda.

interrupter

İqsuz un verdiği programı deneyecektir ama olmadı dediğimiz gibi yapinca hata veriyor hocam

interrupter

Alıntı yapılan: iqsuz - 03 Eylül 2014, 23:05:06
buyur hocam stm32f4'ün üzerindeki 4 farklı ledi yakabiliyorsun.

https://yadi.sk/d/zNmehUQaayV7j

döylemeyi unuttum direk hex kodu var.
merhaba arkadaşlar c# ile STM 32 ile USB bağlantısı yapmaya çalisiyorum. Amacım şu bu paylasımdaki uygulamadaki hex i STM te yükleyeceğim. Ve c# ta kendi olusturduğum formla bu ledleri yakmayı hedefliyorum. Yine her butona bastığında USB den aynı degerleri göndereceğim. Acaba bilgi verebilecek yada arkadaş yada yönlendirebileceğini bir kaynak varmidir

LukeSkywalker

Burada paylaşılan uygulama benim kitaba dahil ettiğim uygulamadır.
Kitapta detaylı bir anlatım var bu konuyla ilgili.
Buyrun kaynak.

interrupter

Su anda azerbaycandayım gelirmi buraya da. :) STM için yardım aramıyorum. Co ide ye bi hayli alıstım.  Hem ücretsiz mikro c de birde derleyici sıkıntısı var.C# tan USB ile sizin gönderdiğiniz değerleri nasıl gönderirim onun pesindeyim. Bayrama 4 günlüğüne tr ye gelicem.zaten bi c# kitabı alacam kafayı fena taktım. başka önerebileceğiniz bir kaynak varmıdır. İlginiz için gerçekten tessekkür ederim

balance

Alıntı yapılan: minicihazlar - 15 Eylül 2014, 19:22:13
ST'nin USB kütüphanesinin örnekleri arasında CDC (seri port emülasyonu) ve HID örneklerinin kullanabilirsiniz bu konuda. Dolayısıyla PC tarafında driver tazmaya gerek kalmaz. Her ikisini içinde çeşitli örnekler bu kütüphanelerin içinde mevcut.

Aklıma takıldığı için tekrar hortlatmak istedim, diyelim ki mikroişlemci tarafında çalışır bir HID gerçekleştirdik. Bunu C# tarafında ele almak ve işlemek için nasıl bir yöntem izleriz ? standart bir kütüphane yok sanırım ? Bir de USB OTG ve HID arasındaki bağıntı nedir ?

timur

Alıntı yapılan: LukeSkywalker - 27 Eylül 2014, 17:59:42
Burada paylaşılan uygulama benim kitaba dahil ettiğim uygulamadır.
Kitapta detaylı bir anlatım var bu konuyla ilgili.
Buyrun kaynak.
Merhaba,
Bu kitaptaki uygulama hex dosyasını yüklediğimde program çalışıyor.
Fakat kitaptaki kodları aynen yazıp MIKROC arm ile derleyip yüklediğimde usb tanımıyor.
Sorun nerede olabilir.
Birde osilatör config ayarları nasıl olacak?