Microwave Magnetron Tüpü Anteni

Başlatan aster, 25 Mart 2006, 18:11:41

mcan

sanırım,buradaki boy dalga boyu olması gerekiyor,fotonun boyu değildir büyük olasılıkla

efe1409

Endüstride kullanılan sistemlerin örnekleri
2 farklı frekansta çalışan magnetron kullanılarak yapılmış örnekler.
http://www.microdry.com/generators.htm
Vatanın bağrına düşman dayamış hançerini, Yok mudur kurtaracak bahtı kara maderini (Anasını)                                                                       Namık Kemal

aslan_korhan

Mikrodalga fırınların magnetronları tam olarak 2.45GHz'de çalışmaktadır.

Yanlız bununla uğraşmak çok tehlikeli ve pek tavsiye etmem.

Bir tane kafayı yemiş elektronikçi bir arkadaşım vardı. ( Gerçekten raporlu deli ).
Bir kış günü buna gittim ve küçük bir şok yaşadım. Adam fırının magnetronunu sökmüş ve anoduna bir tencere kapağı bağlamış.
Bunun önünde yatmış ve ayaklarını ısıtıyordu.
Ben manyakmısın falan dedim ama o bana "Güzel ısıtıyor" dedi.
Vaz geçmesi için ikna edene kadar canım çıktı... :lol:

Ayrıca birkaç yıl önceki Bosnadaki savaşta adamlar bu fırınların magnetronlarını sökmüşler ve boş tarlalara kurmuşlar.
Sebebi ise atılan bombların radar istasyonlarını otomatik bulması ve buraya düşmesi. Yani adamlar bombaları burada bir radar istasyonu var diye kandırmışlar ve başarılı olmuşlar...

Bir ara ise Seraları mikrodalga ısıtma ile bir proje gelmişti önüme ama bana pek mantıklı gelmediği için o iş öyle kaldı...
Komple serayı kurşun ile kaplamak gerekir.
Oradaki insanları nasıl koruyacaksın? vs... vs...
Birde bizim askeriyede de bu frekanslarda çalışan radarlar var. Birde bunları etkileyip başıma bela almak istemedim...

Bir yerde ise adamın biri bu fırın magnetronuna modülatör takmıştı. Yani fırın ile görüntü, ses, data falan gönderirsin aslında...
Dünyada 10 çeşit insan vardır. Binary bilen ve bilmeyenler.