step motor ???

Başlatan spear, 22 Mayıs 2006, 19:47:03

spear

Merhaba,
400 adımlık bir step motorun fiyatı ne kadardır? Hangisi daha iyidir?
Bir de pic 16f877a ve programlayıcısı ne kadar bilen arkadaş var mı?

haciman

@ spear

Hocam geçenlerde yerli bir firmadan 1.8 derece (200 adım) 0.85 Nm torka sahip step motor için fiyat aldım. 41 Euro (avro)+kdv. Bana biraz tuzlu geldi. Yurt dışında biraz daha ucuz araştırdım ama Türkiyeye gelişi, gümrük masrafları felan Türkiyedeki fiyatı bulur.
“Buna karşılık sizden hiçbir ücret istemiyorum. Benim ücretim ancak âlemlerin Rabbi olan Allah’a aittir.”  (Şu’arâ Sûresi 109)

hacettepeli_muhendis

5 milyona çıkma olmuyorr mu canavar gibi çalışıyorlar...
Dünyada 10 çeşit insan vardır binary saymayı bilenler ve bilmeyenler

haciman

@ hacettepeli_engineer

Hocam Ankarada okuyorsanız bilirsiniz. Koskoca Konya sokakta bir iş yeri çıkma step motor satar o da asla 5 YTL'ye vermez. Ben ordan 5.1 V, 1A unipolar bir motor aldım 15 YTL verdim. Hem torkuda çok düşük. Eleman önüne geleni kazıklıyor zaten. Helede öğrenciysen tamam.

Öyle çıkma alacağıma 20 -30 YTL daha veririm , hem daha kuvvetli hemde yeni bir motor almış olurum.
“Buna karşılık sizden hiçbir ücret istemiyorum. Benim ücretim ancak âlemlerin Rabbi olan Allah’a aittir.”  (Şu’arâ Sûresi 109)

mustaphaerdem

walla hocam doğru. istanbullular bilir eskiden bi topkapı vardı orda biryığın çıkma malzeme vardı. ordan çok step motor almıştım. ama artık yok malesef. ee napalım mecbur sıfır alıyoruz.
Korkarak yaşıyorsan sadece hayatı seyredersin.