.: Magnetic Clutch :.

Başlatan e3, 23 Mayıs 2006, 00:38:50

e3

Üstadlar bir ara iki fotokopi makinesini linç etmiştim. :twisted: İçinden bir tomar elektronik devre,gerilim katlayıcılar(220 to 24000V gibi) motorlar vs. çıktı.Bir ara içinden çıkan birşeyler dikkatimi çekmişti.Milsiz motor zannetmiştim.Ama bi türlü çalıştıramamıştım.Bu sıralar forumda esen CNC dolayısıyla motor havasına katılayım dedim. :D Aşağıda benzer bi resmi var.Buna benziyor.24 Volt ile çalışıyormuş.Üzerinde Magnetic Clutch yazıyor.Ne işe yaradığını bilen ve bu aksesuarla 8O ne yapılabileceğini bilen üstadlar vardır diye düşünüyorum ve sizden cevap bekliyorum. ;) İyi günler.Saygılar&Sevgiler. 8)

.eem.

ipek

fotokopi makinalarindab bir tanede ben infaz etmistim bu nadide parcayi  sakliyorum silindirlerin momentten olusan hizdan dolayi cetveli takip edercesine hep ayni konumda durmasi zor optik goz kagidin cihazdan ciktiktan cok kisa bir sure sonra bu bobine gerilim vererek elektromiknatislanma yoluyla cok ani ve sessiz bir fren uyguluyor birde,
cok tepsili bir kac yerden kagit alan modellerde sanziman gibi bir mili kilitleyip diger bir mile komut veriyor yani bir toplu igne kutusunu dokup
bununla toplayabilirsin  mutlaka bir ise yarar :lol:

salim ALTIN

Merhaba.
Bu parça manyetik kaplin veya manyetik kavrama denilen parçadır. Endüstride de pekçok makinada kullanılır.parçaları birbirine çok yakın olarak monte edilmiş şekilde 2 ayrı hareket noktası arasına monte edilir. bobinine elektrik vermediğin müddetçe aralarında etkileşim yoktur.bobinine elektrik verince oluşan manyetik alan ile parçalar birbirine yapışarak beraber hareket eder.
İnsanlar 3 guruba ayrılırlar. 1- Birşeyler yapıp üretmeye çalışan küçük bir gurup. 2- Birşeyler yapanları hayranlıkla ve takdirle izleyen büyük bir gurup. 3- Hiç birşeyden haberi olmadan yaşayan devasa yığınlar....

mesmert

arkadaşlar bu malzemeyi türkiyede bulabileceğimiz bir yer varmı acaba.

z

En kötü ihtimalle Ankara'da Hurdacılar Sitesi.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

e3

Alıntı yapılan: "ipek"...... yani bir toplu igne kutusunu dokup bununla toplayabilirsin  mutlaka bir ise yarar :lol:

Hocam hayal kırıklığına uğradım. :D Hem de bu parçadan elimde 5-6 tane var. :roll: Bende bi işe yararlar zannetmiştim. Tühhh zavallı fotokopi makineleri elimden ne çekmişlerdi bi ben bi de Allah bilir.  :lol:
.eem.

e3

Üstadlar elimde bunun 3,5 CM çapa sahip 24 V ile çalışan olanı var.Fotoğraf makinem olmadığı için fotosunu çekemiyorum.Türkiye'de bunu satan yerler var mı?Fiyatları konusunda bir fikriniz var mı?Çünkü isteyeni var ve ben bilmediğim birşeye nasıl fiyat biçeceğimi bilemiyorum?Yardımcı olun lütfennnn. :D Sağlıcakla kalın. İyi günler. 8)
.eem.