LPC2294-LPC2148 board ve entegre

Başlatan SENAY, 26 Mayıs 2006, 10:56:39

SENAY

Elimde 3 adet  LPC2294 ve 4 adet LPC2148 entegrler var. aşağıdaki çift katlı plaketleri bastırabilecek varsa entegre verebilirim. ARM7 işlemciler ve çok gelişmiş özelliklere sahip ilgilenen arkadaşlar varsa bi el atalım şu işe de boardları yapalım beraber.Yakında orjinal dosyalarıda yükliycem.

Edit : Cum May 26, 2006 11:22 am

bu bordun eagle çizilmiş dosyaları elimde mevcut pcb ve sch

bu boardun şeması var ve bu board daha güzel gözüküyor usb de var

Edit : Cum May 26, 2006 11:16 am

bu boardın pcb ve sch mevcut ama lpc2106 için

Moderator Notu : Alt alta olan mesajlarınızı birleştirdim.

ise

lpc2106 için deneme bordu yapılabilir fakat mutlaka çift kat olması gerekmez

hyardimci

Senay hanım
Size yardımcı olabilirim
www.edisan.com.tr adresine gerber dosyalarınızı maile gönderin fazla bir ücret tutmayacaktır tooling ücreti yok ben prototip baskılarımı oraya yaptırıyorum
harun.yardimci2@hotmail.com

mp3dragon

@Senay,

elimde LPC2138 (sizden almıştım) ve LPC2104 mevcut.
doğru diyorsunuz bir el atmak lazım artık şu işe

prototip için İzmir de ve istanbul' dan fiyat aldım. İstanbulda 100 x 80 mm çift kat delik içi kaplama, yeşil lak vs için 5 adedine 150 YTL, İzmir de çift yüzlü, delik içi kaplamalı yeşil laklı pcb için yaklaşık 120 x 120 mm boyutunda bir adet için 200 YTL istedi ama birden fazla yapınca fiyat düşüyormuş.

bir de yurt dışında bir site var (Bulgaristan) 100 x 160 lık PCB yi 33 USD fiyatla yapıyor. Eagle dosya kabul ediyor. acaba yurt dışından yaptıran oldu mu?

kolay gelsin
İyilik Yap, Denize At, Balık Bilmezse, Halik Bilir.

SpeedyX

Alıntı yapılan: "mp3dragon"bir de yurt dışında bir site var (Bulgaristan) 100 x 160 lık PCB yi 33 USD fiyatla yapıyor. Eagle dosya kabul ediyor.
Site hangisi? Firma Plovdiv'de mi?
yada
http://www.mladkonstruktor.bg/ ?

mp3dragon

SpeedyX

Evet doğru tahmin etmişim, Olimex Plovdiv'te.

mp3dragon

@SpeedyX,

orası sana yakın mı?

SpeedyX

~5-6 Saat uzaklıkta. Tam bilmiyorum önceden gitmedim.

mp3dragon

Türkiye de istenilen fiyatlar fahiş, kalite ise şüpheli. Oraya kendim sipariş vermedim, ancak başkasının sipariş verdiği kartı gördüm, süperdi. Fiyatta oldukça makul. Geliştirme kitleri de incelemeye değer. Bilmiyorum .bg de nasıl biliniyor? Tr den sipariş veren biri varsa sonuç hakkında bilgi verebilir.

SENAY

SENAY HANIM DEĞİL SENAY BEY. ya arkadaşlar bu boardlar yerine TQFP 64 plaketini 2x32'li ıde tarzında bişey yapıpta dıpsoket gibi kullansak nasıl olur.  tek taraflı olur, fazladan bastırırız isteyende devresini ona göre tasarlarşmaliyetide çok düşer.Daha çok işimize yaramazmı

mp3dragon

@SENAY,

verdiğin resimde görülen kart vialardan anlaşıldığı üzere çift yüzlü
elimde senin söylediğin gibi 64 TQFP çevirici kart mevcut (2 adet) futurlec'ten çok uygun fiyata almıştım. (tanesi 2 usd altında) ancak özellikle besleme ve xtal yollarının uzaması ARM de sorun çıkarır mı ondan şüpheliyim.

mp3dragon

@SENAY,

buraya bir bak istersen

http://www.futurlec.com/SMD_Adapters.shtml

fiyatı 0.90 usd imiş

ben iki adet almıştım ama ikisi de lazım
kusura bakma

z

Bu olimex firmasinin sitesinde pcblerde 0.6 mm den daha kucuk delik delinmedigi soyleniyor. Bu bana biraz garip geldi.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

alayli

Alıntı yapılan: "bunalmis"Bu olimex firmasinin sitesinde pcblerde 0.6 mm den daha kucuk delik delinmedigi soyleniyor. Bu bana biraz garip geldi.

bunalmis hocam;

Merakımı mazur görürseniz, 0.6 mm'den küçük çaplı deliğe neden ihtiyaç duyduğunuzu sormak isterim. Ben şahsen 0.8 mm'nin altında delik kullanmıyorum. Eğer tasarım ve kart-kutu boyutları müsaade ediyorsa büyük çaplı delik desolder olayında büyük avantaj sağlıyor. Kart tamirlerinde servisin işini bir hayli kolaylaştırıyor.

Ayrıca geçmişte PCB üretim işinin mutfağında olan birisi olarak, küçük çaplı delikleri PCB üreticisinin tercih etmediğini söyleyebilirim. Genellikle orta ölçekli bir PCB imalathanesinde, üretimin en çok tıkandığı ve sıkıştığı nokta; delik delme tezgahlarının başıdır. Bir çok delik delme tezgahı, 0.8mm ve üzeri çaplarda, aynı anda beş altı adet üst üste dizilmiş 1.6mm'lik kartın delinmesine müsaade eder. CNC tezgahın X ve Y çalışma alanının boyutlarının müsaade ettiği oranda da delik dosyaları matrikslenip kartlar ve delikler klonlanır. Verim artırılmaya çalışılır. Fakat daha küçük çaplarda 5'er 6'şar delmeye kalkarsanız sık sık uç kırılması yüzünden işlerin aksaması sık rastlanan bir durumdur. Çünkü bu tezgahlardaki gecikmenin primer sorumlusu insan faktörüdür. Bunu tek tip delik çapının bulunduğu görece küçük bir kart için şöyle açıklamaya çalışayım:

*Kartın referansa alıştırılıp makinaya start verilmesi = 10 birim zaman
*CNC'nin dosyayı işleyip tüm delikleri delmesi = 10 birim zaman
*Delinmiş kartın tezgahtan alınması = 1birim zaman

Bu prosedürde farklı delik çapı arttıkça uç değiştirme olayı işlem zamanını uzattığı için verimi düşürmektedir. Küçük çaplı delikler sık kırılarak bu angaryayı ve zaman-verim kaybını körükler ve çoğu imalatçı elindeki tezgahın imkan verdiği minimum delik çapını belirler ve bu kurala çoğunlukla uyar. Israrlı müşterilerinden de nazikçe ek bedel talep eder.

Tabiiki teknoloji harikası kendi ucunu kendi değiştiren veya 5-10 değişik çaplı uçun sabit takılıp, işlenen parçayı gezdiren pahalı CNC delik delme tezgahları da var ve hatta bunlar 0.1mm'lik via deliklerini bile mümkün kılıyor. Ama galiba Olimex böyle bir tezgaha sahip değil... :)  :)

Umarım açıklayıcı olmuştur.

Saygılar...

Saygılar...
Anca kazganmiş itmiş ilimiz törümüz erti. Türk Oguz begleri budun esiding. Üze tengri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun, ilingin törüngin kim artati? (udaci erti)