Yüksek akımlı şönt direnç

Başlatan bunalmis, 04 Haziran 2006, 12:42:34

salim ALTIN

Alıntı yapılan: "Erol"Bunalmış hocam olay belli artık.

Cu-Ni ve Cu-Ni-Mn alaşımları şönt amaçlı kullanılıyor.
Manganin veya Nikelin isimleri orana göre değişiyor sanırım.

Bundan sonra ŞÖNT arıyorum demek un yağ şeker varken HELVA arıyorum demeye benziyor :D Ticari olarak almaya kalktığınızda
SYavuz un da dediği gibi iyi paralara satmaya kalkarlar ama madde
olarak çok daha uygundur fiyatı.

Hiç bulamazsanız bir J tipi termokuplun demir olmayan teline bakın.

Merhaba.
Helvacı arıyorum.   :D
manganin veya kromel tel deyince ilk cevap - o çok pahalıdır ' oluyor.   birkaç firmaya sordum ama bulamadım henüz. 2mm çapta tele ihtiyacım var. Manganin (Cu86/Mn12/Ni 2) ( http://www.goodfellow.com/csp/active/static/A/Manganin_-_Resistance_Alloy.HTML  ) . Süper Altan abi vefat edince çocuklar dükkanı kapamışlar.

Yukardaki fotoda beyaz akım direncinden  var bir arkadaşta 0.56 R 5W (R56-J  5W-C-1  ) var 50 kuruş miktarı az rengide kahverengi.
İnsanlar 3 guruba ayrılırlar. 1- Birşeyler yapıp üretmeye çalışan küçük bir gurup. 2- Birşeyler yapanları hayranlıkla ve takdirle izleyen büyük bir gurup. 3- Hiç birşeyden haberi olmadan yaşayan devasa yığınlar....

aster

Salim Hocam,

gogleden "KANTHAL" olarak aratın en son Des te bir mümessili vardı. (epeyi oldu)

Süper trafo Selçuk ustamızı da takrar rahmetle analım,
bu ülkeye çok faydası olmuş bir kişidir.

salim ALTIN

Merhaba.
Teşekkürler hocam. Sordum onlarada. 2mm çap istiyorum bulunmuyor stokta. 50Kg yapıyolar 38ero kilosu....4-6 hafta teslim süresi.... bana 10 kg lazım.
Ankara firmasında var ama vermiyor. kendisi kullanıyormuş.
İnsanlar 3 guruba ayrılırlar. 1- Birşeyler yapıp üretmeye çalışan küçük bir gurup. 2- Birşeyler yapanları hayranlıkla ve takdirle izleyen büyük bir gurup. 3- Hiç birşeyden haberi olmadan yaşayan devasa yığınlar....