Picproje üyelerine özel Mentor Graphics semineri

Başlatan aYe, 05 Haziran 2006, 15:30:16

aYe

Selam,

CT Bilgi Sistemleri Cadet yetkilisi Gürkan Bey ile yaptığımız görüşmede;

Picproje üyeleri için ücretsiz olarak seminer tarzında bir eğitim vermekten dolayı mutluluk duyacaklarını belirttiler.

Seminer tüm mentor ürünlerini kapsıyacak şekilde, tanıtım ve giriş seviyesinde eğitim şeklinde olucaktır. (FPGA dizayn,PCB dizayn vs..)

Seminer, eğer talep oluşursa, picproje üyeleri olarak beraberce belirleyeceğimiz bir tarihte gerçekleşecektir.

Yer tahsisi hususunda  sevgili ground hocam başta olmak üzere, imkan sağlayabilecek tüm arkadaşların öneri getirmesini rica ediyorum.

Katılmak isteyen arkadaşlar isteklerini başlık altına belirtirlerse bu çalışmayı kısa zamanda gerçekleştirebiliriz.

http://www.mentor.com/"

İyi çalışmalar.
Dünyada iki şey sonsuzdur. İnsanın aptallığı ve evren. Ancak ikincisinden o kadar emin değilim... (Einstein)

gsever

Bu forumda gördüğüm en güzel duyurudur herhalde şimdiye kadar yapılan.

Siz de farkındaysanız bir FPGA merakı var herkes de. Ben okulda Mentor FPGA araçlarını kullanarak bazı tasarımlar yaptım ve hala gerçekleştirmeyi düşündüğüm projeler var.

Mentor.Graphics.FPGA.Advantage ailesi ile Xilinx ve Altera firmalarının ileri fpga donanımları için çeşitli pratik uygulamalar yapılması iyi olur düşüncesindeyim.

ise

e3

Ahh ahh.Şu seminerler, toplantılar hep İstanbul'da.  :( Zaten tahminimce siz bu toplantıyı yaptığınızda ben staj yapıyor olacağım.Kafamı kaşıyacak vaktim olmayacak.Hocam şöyle iyi bir kamera bulsanız sonra da şu yaptığınız toplantıları sitede yayınlasanız inanın çok daha makbule geçecek.Zaten İstanbul'a gelsem bile o nem ve sıcaklıkta yaşamam imkansız.Ankara'da bile zar zor yaşıyorum.Orada boğulurum heralde. 8O Bir de kaybolması var mazallah. :P Onun için en iyisi iyi güzel bir tarihte toplantı yapmanız ve video'ya çekmeniz.Benimle hemfikir arkadaşlar olacağını tahmin ediyorum.Çünkü herkes oraya gelemeyebilir.Saygılar.İyi günler. :)
.eem.

aYe

Selam,

gsever ve thief hocam, beni de katınca şimdiden olduk 3 kişi, hadi hayırlısı  ;)

@protection

Söz, video kaydını bizzat yapıcam :)
Dünyada iki şey sonsuzdur. İnsanın aptallığı ve evren. Ancak ikincisinden o kadar emin değilim... (Einstein)

gsever

Konuyla çok alakasız ama İstanbul Ankara'ya göre harika bir şehirdir.

1 yıldır Ankara'da yaşıyorum ama İstanbul ve İzmir gibisi yoktur herhalde ülkemizde.

Tabii herkesin kendi vatanı sonuçta..

YARGICH

Babamın hastalığı nedeniyle bi aksilik olmaz ise :roll: bende katılmak istiyorum. Şimdilik kesin geliyorum diyebilirim. Geçen sefer saatin sonradan değiştiğini farketmediğim için gecikmiştim. Hatta çok erken gitmeyeyim diye 1 saat kadıköy'de dolanmıştım :D

Ellerinize, fikrinize sağlık, güzel bir seminer olacağa benziyo.
Uçurtmalar, rüzgarın kuvvetiyle değil, rüzgara karşı koydukları direnç ile yükselirler.

ise

video ya alınması çok faydalı olur.  delphi forumu seminerleri video ya alınmış seminere giden gitmeyen faydalanılıyor. inşallah bu seminerlerin devamı gelir...

alayli

Diğer arkadaşlarımın da dediği gibi çok güzel bir haber... Emeği geçen ve emek vereceklerin aklına fikrine sağlık.

Haziran ayı içinde herhangi bir gün bana uyar. Organizasyon Temmuz'a taşarsa 8,9,10 Temmuz kardeşimin düğünü için memlekete gideceğim. 15-30 Temmuz arası da önceden planlanmış bir yurtdışı seyahatim var. Bu tarihler haricinde bir tarih olursa (Ağustos dahil) her halukarda beni listeye yazabilirsiniz. Yer konusunda sıkıntı çıkar ve ücret gerekirse makul rakamlar dahilinde (max ..... YTL) ona da evet derim...

Fikir kimden yada kimlerden çıktıysa tekrar tekrar teşekkürler.

Saygılar...

Edit: Ücret kısmı @tatlısukurnazı'nın uyarısı dikkate alınarak tarafımdan editlendi...
Anca kazganmiş itmiş ilimiz törümüz erti. Türk Oguz begleri budun esiding. Üze tengri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun, ilingin törüngin kim artati? (udaci erti)

conavar

arkadaşlar ben de varım.. :P
ama tarihleri belli oldumu..finallerim başlamak üzere :(
.::BiLgi Paylaştıkça Çoğalır::.[/url]

aYe

Alıntı yapılan: "alayli"Yer konusunda sıkıntı çıkar ve ücret gerekirse makul rakamlar dahilinde (max xx YTL) ona da evet derim...

Aman hocam rakam verip kimseyi alıştırmayalım, tamamen ücretsiz olucak ;)

Tarih henüz belirli değil, gelmek isteyenler kendileri için uygun ve uygun olmayan tarihleri yazarsa, isabetli bir tarih belirlenmesi daha kolay olacaktır.

İlgilenen herkese teşekkürler.

aster

Benide yazarsanız sevinirim, orada görüşmek dileklerimle
saygılar

mesmert

Arkadaşlar bende katılmak isterim yer ve zaman problem değil ama zaman ve tarih konusunda gürkan beyin fikrinide almak lazım bildiğim kadarıyla çok yoğun çalışıyorlar ...

CoşkuN

Gelecek hafta dışında ben de istanbul'da olacağım.Katılmak isterim.Bu seminer aynı zamanda ufak çaplı bir picproje buluşması gibi de olacak galiba.

aYe

Alıntı yapılan: "mesmert"Arkadaşlar bende katılmak isterim yer ve zaman problem değil ama zaman ve tarih konusunda gürkan beyin fikrinide almak lazım bildiğim kadarıyla çok yoğun çalışıyorlar ...

Henüz konu çok sıcak olduğu için bu detaya değinmemiştim ama "mesmert" arkadaşımızın da belirttiği gibi tarih belirleme konusunda öncelik Gürkan Bey'e düşüyor.