Picten yazıcıya bilgi gönderebilirmiyiz

Başlatan zcemix, 06 Haziran 2006, 20:59:00

zcemix

Arkadaşlar pic 16f877'li bir devre yaptım fakat birde printer bağlanabilse süper olacak böyle bi şey mümkünmü şu yazar kasa , takograf gibi cihazların kullandığı tarzda küçük birşey olabilir yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.

Gerok

RS232 de çalışan termal printerler var piyasada bunlardan kullanabilirsin.
Mum başka bir mumu yakmakla ışığından birşey kaybetmez...

ipek

sevgili dostum  bir arkadasim icin bilgi toplamistim sonra gerek
kalmamisti topladigim dosyalar belki isine yarayabilir kolay gelsin...

http://www.hemenpaylas.com/download/889146/Printer.rar.html

OG

Alıntı yapılan: "Gerok"RS232 de çalışan termal printerler var piyasada bunlardan kullanabilirsin.
Gerok, uzun zamandır adetli olacağı için  uygun fiyatlı RS232 thermal printer arıyorum. Bildiğiniz varmıdır?
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

Gerok

OG  hocam;
sizin uygun fiyatla referans aldığınız seviye nedir bilmiyorum ama
Benim kullandığım woosim firmasının ürettiği porti p80 otomatik kesicili 240 euro + kdv civarında kesici özelliği olmayanlar yarı fiyatına reklam olmazsa firma bilgilerini verebilirim. aynı özelliklerde başka markalarda bulduğum en iyi fiyat 500 euro nun üzerindeydi.

OG

100USD üst sınır tutarsak işime yarar. Fakat ben de hep sizin söylediğiniz rakamlarla karşılaştım. Hala Çin işi sürprizler olabileceğine inanıyorum. Çünkü bu fiyatları çok abartılı buluyorum.

Gerok

Haklısınız biraz abartı fiyatlar.
Ama kesicisiz olan bazı modelleri sizin belirttiğiniz fiyatta satıliyor.
Birde kontrol ünitesi olmadandan satiyorlar eğer kontrol ünitesini kendiniz yapabilirseniz o şekilde çok daha uygun alabiliyorsunuz.

http://www.woosim.com

OG

Hocam bu firmanın mobil tipleri (portable) tam bana uygun. Türkiyede satıcısı var, fakat ... konuşmayayım daha fazla.

Bana çok basit birşey lazım. Hiçbir özellik gerekmiyor. Kesiciye falan da gerek yok. Hatta kağıt 1 inch bile olsa yeter. RS232 kabul etsin yeter.

zcemix

Arkadaşlar ilginize teşekkür ederim bu işi sonuna kadar götüren varmı acaba bu kadar para harcamadan...

zcemix

Arkadaslar normal bir nokta vuruslu yaziciya bilgi gönderilemezmi gönderilirse nasil olucak bi yardim lütfen

OG

Evet arkadaşlar
Alıntı YapHala Çin işi sürprizler olabileceğine inanıyorum.
demiştim.

Çin işimidir japon işimidir bilmiyorum. 2 inch gibi bir cihaz buldum. Kesicisi yok. Ve en kötüsü paralel port beslemeli. Yani bir PC ile sürülmesi lazım. Generic driver olarak görüp çalışıyormuş. Başka hiç bir bilgiye sahip değiliz.

Bu cihaz PIC ile sürülebilirmi?

Fiyatı merak edenlere: 25USD

ise

picle veya başka bir işlemci ile sürülebilir yazıcının dökümanları mevcutsa gönderilecek fonsksiyonlar tarif edilmiştir. şayet direkt windowstan nokta yazıcı olarak tanınıyorsa standart komutlar kullanılabilir.

OG

Hocam teknik anlamda döküman yok.

Bu cihaza nasıl windows gibi davranabiliriz?

sezgin05

OG hocam bende bu konuda epeyce uğraştım ama sadece yazıcı yüzünden  tıkandı kaldı proje.COM portttan çalışan 2 inch bir yazıcı ve teknik döküman lazım.Termal yada nokta vuruşluda olabilir.Acaba yazıcılı hesap makinelerinin yazıcı ünitesinden kullanan oldumu..

OG

Bahsettiğim yazıcı paralel porttan beslemeli, thermal, teknik döküman yok. Karaköy Abed Han da Özkul Elektronik'den 25usd ye temin edebilirsiniz.

Windows'un gönderdiği dataları bulmak lazım.