portal vince acaba hic hız kontrol koymasamıydım

Başlatan turboy, 14 Haziran 2006, 23:18:39

turboy

ustadlar lütfen yardım portal vince altivar 71 koyum bilezikli asenkron motorlardan kurtardım diye sevinirken faz yok problemiyle karsılastım vince 70 mm lik bakır barlar makaralar ile 380 alıyorum en ufak faz kaybında altıvar hata veriyor yazın boyle olursa kısın ne yaparım diye şimdiden düşünmekteyim memleket kış memleketi ona şoyle bir cozum düşünüyorum otomobilerdeki silecek motorlarından koyup bara üzerne fişkırtmak süretiyle buzlanmayı onlerim diye düşünüyorum fakat faz yok arızasını nasıl gideririm bu konularda fikirlerinizi beklerim saygılar

salim ALTIN

Merhaba.
Çözümün işi altıvar 71 ile yapmamak  :!:
İşe uygun malzeme seçimi konusunda bir tecrübe ile karşı karşıyasınız. Bu size tecrübe olsun. :!:
porshe güzel arabadır bende tavsiye ederim ama arazide gitmez...
Faz kaybı vede düşük voltaj koruması olmayan veya bu korumanın alt seviyelere kadar ayarlanabildiği bir sürücü temin etmeye çalışın. Bazı sürücüler yanlız dc bara voltajına bakarlar. tek faz gitse bile dier 2 fazın ortalama değeri altına düşük gerilim alarmını ayarlayabilirseniz probleminiz minimuma iner.
İnsanlar 3 guruba ayrılırlar. 1- Birşeyler yapıp üretmeye çalışan küçük bir gurup. 2- Birşeyler yapanları hayranlıkla ve takdirle izleyen büyük bir gurup. 3- Hiç birşeyden haberi olmadan yaşayan devasa yığınlar....

aster

Vincin enerji beslemesini kablo ile yap, en temizi dir, bara sistemi her zaman sorun çıkartır, oksit olur, yaylı makaraların esnekliği bozulur vs
yani sürücü kullanmasan da faz kaybını sürekli yaşarsın.

bir çelik halat ger ve taşıma arabalarına kabloyu sarkık vaziyette monte et
kablo olarakta yassı kablo kullan

turboy

Alıntı yapılan: "aster"Vincin enerji beslemesini kablo ile yap, en temizi dir, bara sistemi her zaman sorun çıkartır, oksit olur, yaylı makaraların esnekliği bozulur vs
yani sürücü kullanmasan da faz kaybını sürekli yaşarsın.

bir çelik halat ger ve taşıma arabalarına kabloyu sarkık vaziyette monte et
kablo olarakta yassı kablo kullan

(Resim gizlendi görmek için tıklayın.)

usdadım vinc dışarıda portal vinc vinc ayakları arasındaki mesafe 50 metre bakır baraların uzunlugu 3 km iki başta kafes direk her 30 mt bir A direk ile taşınıyor istif sahasında iki adet portal var dediginiz sistemler fabrika icerisinde monoray ve köprü vinclerde kullanıyorum cihaz üzerinde faz yok hatasını iptal edemezmiyiz
saygılar

turboy

Alıntı yapılan: "salim ALTIN"Merhaba.
Çözümün işi altıvar 71 ile yapmamak  :!:
İşe uygun malzeme seçimi konusunda bir tecrübe ile karşı karşıyasınız. Bu size tecrübe olsun. :!:
porshe güzel arabadır bende tavsiye ederim ama arazide gitmez...
Faz kaybı vede düşük voltaj koruması olmayan veya bu korumanın alt seviyelere kadar ayarlanabildiği bir sürücü temin etmeye çalışın. Bazı sürücüler yanlız dc bara voltajına bakarlar. tek faz gitse bile dier 2 fazın ortalama değeri altına düşük gerilim alarmını ayarlayabilirseniz probleminiz minimuma iner.

ustadım onerebileceginiz bir cihaz varmı bu cıhazı nasıl kullanabirim saygılar

epolat

Faz yok hatası her zaman cihaz girişinde faz kaybının veya tolerans değerleri altında giriş değerinin olduğunu göstermez.Bu parametresel bir hata olabilir yada cihaz ile alakalı bir problem olabilir.Servis ile görüştünüzmü?Onlara ısrarla giriş seviyesinin düşmediğini söyleyin.Gerekirse cihazı gönderin test edilsin.Bu tür ağır çalışma koşullarına her sürücü karşılık veremez seçim iyi yapılmalı.Cihazın DC bara voltajını ve bunun değişimlerini takip edin.Cihaz katoloğundaki minimum değerin altına düşüyormu bunu izleyin cevap burda.

aster

Sürücüyü bağlamadan önce böyle bir sorun varmıydı?
vardı da siz mi fark etmiyordunuz?
bir faz koruma rölesi takarakta test edebilirsiniz, örneğin entes mk05p
çıkışına bir alarm kornası, lamba vs takarak gözlemek gibi

3 km mesafe ve 70mm bara demişsiniz bu mesafede gerilim düşümü  olur mu  :roll: son zamdan sonra o kadar bakır iyi sermaye sayılır

turboy

Alıntı yapılan: "aster"Sürücüyü bağlamadan önce böyle bir sorun varmıydı?
vardı da siz mi fark etmiyordunuz?
bir faz koruma rölesi takarakta test edebilirsiniz, örneğin entes mk05p
çıkışına bir alarm kornası, lamba vs takarak gözlemek gibi

3 km mesafe ve 70mm bara demişsiniz bu mesafede gerilim düşümü  olur mu  :roll: son zamdan sonra o kadar bakır iyi sermaye sayılır

ustadım benim faz kaybı gerilim düşümünden kaynaklanmıyor bakır baralar 3 faz icin 3 princ makara üzerinde vinc hareket ettikce makaralardan faz alarak direklerden geciyor ve 3 km mesafede calışıyor
benim ogrenmek isdedigim hız kontrol cihazında bu hatayı gostermeme gibi ozellik varmı tşk

turboy

arkadaşlar problemi haletim altivar 71 de faz yok hatası gösterme secenegini okeyledinmi herşey tamam