Gamak 3kw >2450 d/d 3~ motor en ekonomik nereden bulunur?

Başlatan Analyzer, 15 Haziran 2006, 21:35:47

Analyzer

Selam,

Arkadaşlar bana Gamak marka 3kW 2450 d/d'den hızlı bir motor lazım. Gamak yetkili satıcısına gittim, sağolsun bir yardımcı oldu bir yardımcı oldu. Adam kendi dükkanında katalogları bulamadı. Neyse konuyu dağıtmayayım. Gamak 2450Hz'den daha hızlı ve 3kW gücünde 3F bir motora ihtiyacım var. İstanbul'da olmadığım için perşembe pazarına gidemiyorum. Bana bu malzemeyi en uygun fiyata bulabileceğim, yardımcı olabilecek bir adres verirseniz çok sevinirim.

Şimdiden teşekkürler,

Analyzer
Üşeniyorum, öyleyse yarın!

aster

2450d/d mi? olacaktı?
illa da niye perşembe pazarı?

Analyzer

Selam,

Evet hocam 2450 dev/dak'dan hızlı olması lazım. Yorgunluktan kafam bir milyom. Sorduğum kişiler hep İstanbul'da, herkes diyor ki Perşembe Pazarına bak diyor. Ben Antalya'dayım... Bende Gamak 2450 dd, 3kW trifaze var Gamak'ın kendi sitesinden bakıyorum ama bir türlü bir büyüğünü bulamadım. Yorgunluktan kafam durdu.

Analyzer

KAZIMUGUR

Çallıda tekkanat,eski sanayide sanayi elektrik,eski hal karşında erciyes elektrik bakabileceğin yerler,ilk ikisi bobinaj işleri ilede uğraştığından hem daha çok yardımcı olabilirler hemde bir problem anında faydası olur.
Sır olmadığı sürece biraz daha bilgi en azından maksat ,daha fazla yararlı bilgi olarak geri dönebilir,agam.

Analyzer

Selam,

Bu motor zincir ilerletme aparatı. Zinciri hareketlendiriyor. Yavaş kalıyor üzerindeki motorla. Üzerinde bir redüktör var r:30 olarak. Redüktörü değiştirelim dedim ama üzerinde enkoder var bayaa teferruatlı. Motoru değiştirmek daha zahmetsiz geldi. Dediğiniz yerlere uğrayacağım ama iskonto yapmıyorlar bildiğim kadarıyla. Erciyes'e gitmeye çalışayım.
Aster hocam dört gözle cevabını bekliyorum.

Analyzer

KAZIMUGUR

1adet 3 kW iskonto....
Hız için kolaysa kayış kasnak(güç yetecekse).
Aklın yolu hız kontrol cihazı,rampalarıda hızıda istediğin gibi oynarsın,hatta 4000...

aster

şimdi gamak ve tee nin sitelerine baktım türkçe bir döküman yok  8O  kardeşim hepten gavur olmuşuz bu alemde, yazık ki ne yazık halimiz içler acısı,

didimde de su faturaları artık ing basılıyormuş afiyet olsun bize

hocam bişi sorsam 2450 d/d motor varmı seride? 2850 olmasın bu
etikette AGME100L2 mi yazıyor?
İstanbuldan kargo oluyorsa sizce mahsuru varmı? eğer oradan temin edemiyorsanız tabi

KAZIMUGUR

Aslında uzunca yazacaktım korktum.
Başlık uygun değil,son günlerde bir kaç zorlu konu ,daha tam soğumadı ve kimseyi rencide etmek istemediğimiz güzel bir forum...

aster

Analizer, senden bir haber çıkmadı motor etiketini sormuştum.
Buradan sordum AGME100L2 3kw 2900 d/d motor 1 aylık ödeme ile 155+kdv

Analyzer

Selam,

Hocam yardımlar için çok teşekkürler. Eve geç geldiğim ve işyerinde internetim olmadığı için şimdi gördüm mesajınızı. Evet motor 2850 dd'ymiş  :oops: Kodunu bir kağıda yazmıştım, anında kaybetmişim. Zannedersem kodu AGL 100 L2'ydi tam hatırlamıyorum. Mekanizmanın bağlı olduğu bir redüktör var onu mu değiştirsem diyorum acaba? Yılmaz Redüktör EN 080 00 gibi bir model no vardı yanlış hatırlamıyorsam. Oranı 30. Üzerinde de bir enkoder var. Üfff :( Sıkıntı yaa. Bıktım bu makina işlerinden.  :x
Bu Türkçe mevzusuna ben de takmış durumdayım. Kendime fiyakalı bir Türkçe takma isim bulacağım. Herhalde dilini değiştirmeye bu kadar meraklı bir biz varız şu dünyada :(

turboy

Alıntı yapılan: "Analyzer"Selam,

Arkadaşlar bana Gamak marka 3kW 2450 d/d'den hızlı bir motor lazım. Gamak yetkili satıcısına gittim, sağolsun bir yardımcı oldu bir yardımcı oldu. Adam kendi dükkanında katalogları bulamadı. Neyse konuyu dağıtmayayım. Gamak 2450Hz'den daha hızlı ve 3kW gücünde 3F bir motora ihtiyacım var. İstanbul'da olmadığım için perşembe pazarına gidemiyorum. Bana bu malzemeyi en uygun fiyata bulabileceğim, yardımcı olabilecek bir adres verirseniz çok sevinirim.

Şimdiden teşekkürler,

ustad 2450 d/d motor yenimi cıktı mot genelel olarak 2-4-6-8 kutuplu olur ve buda 50hz de 3000-1500-1000-750 d/d demektir.hurdacılara bakabilirsin yenisinin fiatı yaklaşık 150ytl

Analyzer

Selam,

Yardımlar için çok teşekkürler. 2850 d/d motorum olduğu için bana redüktörü değiştirmekten başka seçenek kalmıyor.  Motorun kodu da bu arada AGM100L2 imiş. Redüktör ise Yılmaz Redüktör EN080 00 B10 Oranı :30 muş. Ben aynı redüktörün oranı 10 olanı bulmam lazım. Fiyatı ne aralıktadır acaba bilen var mı?

Analyzer

turboy

rediktor cıkış devri 30 dev\dak ise motor devrinin ne önemi var motor devri neolusa olsun cikış 30 olan rediktör secebilirsin imak markada olbilir yaklasık 300-350 arası

x-tol

şurada konuyu bir anlık kesebilirmiyim izninizle
@turboy
bu redükterler girişi ne olursa olsun 30dev/dk'mı aca çıkışları?motor devri ile redüktörlerin devir sayısı değişir.acaba redüktörün içindeki bir sistemmi bunu sabit tutuyor.(torku azalt-arttır yaparak)

turboy

Alıntı yapılan: "x-tol"şurada konuyu bir anlık kesebilirmiyim izninizle
@turboy
bu redükterler girişi ne olursa olsun 30dev/dk'mı aca çıkışları?motor devri ile redüktörlerin devir sayısı değişir.acaba redüktörün içindeki bir sistemmi bunu sabit tutuyor.(torku azalt-arttır yaparak)
...motor kw si artarak ve devir sayısına gore tork kuveti degişir rediktörün dişli sistemine göre devir ayarlanır