Cennet ve Cehennem tartışmasını izninizle ben kapatıyor

Başlatan bunalmis, 16 Haziran 2006, 12:28:35

OG

Bunalmis Hocam, 80 li yıllarda idi galiba 666 sayısı ile ilgili bir film vardı.  O film üzere ilk defa İncil'i okuma fırsatı bulmuştum.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

Salih

Mesajımı editlediği için ziya arkadaşıma kırılmadım. Ve cevapta yazmadım. Yetkisini kullandığını düşündüm. Ama gerekcesini yazınca bende cevap yazma ihtiyacımı duydum. Dikkat edilirse ilgili linki verirken ifademe dikkat ettim ve sadece belki faydalı olabilir dedim. Başka bir iddiada bulunmadım. Halada bulunmuyorum. Herkes bir link verirse burası linkten geçilmez sözüne katılmıyorum. Çünkü link verirsek bu forumu  birçok şey yazarak meşgul edeceğimize, ilgilenen arkadaş linke giderek  konuları okuyabilir. Bence çok verimli bir metod. arkasında başka bir niyet aramaya gerek yok. Sözlerimize  dikkat ederek tartışmaktan yanayım. Zaten tartışma kültürümüz , genelde toplum olarak biraz zayıf. Ne yapalım böyle böyle geliştireceğiz.
Bütün arkadaşlara kolay gelsin. Yolumuz uzun.

My75

Birşeyler yolunda gitmiyor,bir yanlışlık var,bir yanlış anlama var,bir yorum hatası var.Biz müslümanlar gerçekten yüce Allah'ın bizden istediklerini tam olarak algılayabilmişmiyiz acaba??

Bana göre ibadet kutsal kitabımızı anlamadan ezbere okumak değil onu ilim için didikdidik etmektir,araştırmaktır.Sizce elin amerikalısı uzay araştırmalarında Kur-anı Kerim'i böyle kullanmamışmıdır?? Evet bende soğuyorum ama dinden değil islamı bu hale getirenlerden,bu kadar geri kalmış bir islam müslümanların anlamak istemediklerinden kaynaklanmıyormu?Yüce Allah insanlığı yaratmış,yürü ya kulum demiş,kendi ayakların üzerinde dur topluma kendine faydalı şeyler üret çalış çabala geliştir demiş,sadece oku ve anla demiş,sana her türlü teçhisatı veriyorum(nimet) ara bul sonuçlandır demiş ama bizler ne yapmışız müslümanlar olarak hıı?? Teknolojinin bu gün geldiği konuma bakın buna katkımız ne kadar acaba?? Bugün bazı kesimlerin Cehenneme gitcekler dediği toplumlar Allahın bizden istediklerini aynen uygulayıp uç zirveye ulaşmışlar,sürekli okumuşlar araştırmışlar ve geliştirmişler peki sizce bu bir ibadet değilmidir??Yoksa yüce Allah ibadet olarak sadece benim varlığıma inanın ve sadece okuyup çalışınmı demek istedi??Bizde müslümanlar olarak yapmışız;okumuşuz,anlamadan ezbere,ölülere,hatta hatim indirme yarışmaları yapmışız,çalışmışız;yapılanı,bulunanı hazırda olanı kullanmışız,sen yap ben yiyeyim demişiz,petrolüm var demişiz bana yeter demişiz, arap dünyasının petrolden baska bir şeyi varmı?? Oda bir gün tükenecek ozaman ne yapacak??Bugün peygamberimizin sakalını ve kıyafetlerini taklit eden toplumlar neden deve ile değilde mercedes ile gezmekte??Neyse uzun lafın kısası bir yanlışlık var,sonuç olarak bizler ahirette Allah'a bunun hesabını nasıl vereceğiz bilmiyorum,Allah herkese akıl fikir versin...Yazdıklarım tamamen şahsıma ait,herhangi bir kasıt veya mesaj niteliği yoktur,bu benim düşüncem..
Tomurcuk için çaba göstermeyen dal,odun kalmaya mahkumdur...

OG

Soğuma, soğuma. Bu işler laf ile olmuyor. Yaşantımızda yapmadığımızı  konuşuyoruz o sebeple etkisiz oluyor.

İşi faydasız edebiyatla daha fazla uzatmak yerine yaşamaya bakalım. Gerisi Allah'ın cc bileceği iş.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

My75

Yok hocam ne laf ebeliği nede edebiyat,biraz mantığını kullanan her zat eminim aynı fikirde.Üreten bir toplum olsaydıkda her türlü komponenti rahatlıkla bulsaydık daha iyi olmazmıydı? :roll:
Tomurcuk için çaba göstermeyen dal,odun kalmaya mahkumdur...