Pc den yedek almak

Başlatan aster, 20 Haziran 2006, 23:35:30

aster

Elimde NT IBM PC var ve içinde 2 NTFS disk mevcut, ghostla yedek (image) almayı bir türlü beceremedim (FAT32 de hiç sorunum yok)
powerquest i denedim gene olmadı,
sıyırmadan biri bana bunu anlatabilirmi?

birde yedek alıyor ama restore ye iş gelince belediye zehirleme ekibine acil çağrı atmam gerekiyor  :cry:

KAZIMUGUR

Merhaba,
Ghost 2003 sata disklerde çalışmıyor,ghost9 sorunlu,ghost10 crack yemiyor,hata veriyor.Acronis thrue image başarılı.
Ghost u ve imaj dosyanızı imaj almayacağınız bölüme kurunuz,acronis kurulumda kafasına göre takılıyor ama imaj bölümünü seçebilirsiniz.
Kesinlikle imajı geri yüklerken yarıda kesilmesin.
Problemi ve kullanmak istediğiniz programı tam olarak anlayamadım,belirtirseniz gereğinde resimli anlatım buluruz.
İmajcılar olmasa napardım bilmem. :)

aster

Hocam Merhaba,

Ghost 8 i FAT32 de sürekli memnun olarak kullanıyordum taki büyük kapasite disk alana kadar, mecburen NTFS olarak formatladık,

sorunum şu 2 disk'im mevcut biri (C) imaj almak için diğeri (D) imajı koymak için, bunlar NTFS tabi,
ghost u denedim ama dos'a çıkınca NTFS i tanımıyor, 98 CD si ile açılış yapıyorum gene olmuyor
powerquesti de denedim imajı alıyor ama restorede su koyuyor
beceremediğim bir şeyler var işin içinden çıkamadım

NTFS disklerde siz ne kullanıyorsunuz? kısaca anlatırsanız sevinirim.

kurumahmut

Benim bi arkadaşım ghost için dos altından çalışan 60 70 mb sürümünü kullanıyordu bu program çalışmak için 98cd si ile açılış ve fat32 partition istiyor. O da 1gb lık fat32 partition oluşturuyordu. Ve 98 disketi ile açılışla bu partitiona düşüyor. ve ordaki ghost yazılımını çalıştırıyordu. Bu yazılım sayesinde fat fat32 NTFS olsun her partitiona yedekleyebiliyor ve bir iki tıklama ile geri yükleyebiliyor. Ben de bu yolu kullanmak isterdim ama 40gb hdd mi nere yedeklim at format kurtul yapıyorum. Gerçekten bu yol çok verimli tavsiye ederim....

jaguar

Hocam Acronis True Image programınıda kullanbilirsiniz. Dün 2 kere image aldım ve geri yükleme yaptım. NTFS dosya sistemi kullanıyorum...

sezgin05

Hocam ben Ghost9.0 da NTFS sürekli kullanıyorum.120Gb denem oldu başarılı.Yapılacak işlem şu olacak.
1-Ghsot9.0 kurulu bir bilgisayardan Flopy oluştur.
2-Bu disketle yedeklenecek bilgisayardan açılış yaptır.
yada
1-Yedeklenecek PC ye ghost 9.0 kur.
2-direkt kurulu programa yedek aldır (D' ye)

aster

@kurumahmut, mecburen 40 gb lık diski 2 ye böleceksin, C: 30gb d: 10gb gibi, yedeği ziplediği için sorun olmaz

dediklerinizi bir daha deniyeceğim

aslında elimdeki alet ibm, herif kendine göre tasarlamış kendi yedek dosyaları win ve ofis için 3gb yer ayırmış ve gözükmüyor

KAZIMUGUR

Anladığıma göre önceleri sorunsuz kullanıyordunuz,sorun dosya sistemini değiştirince başladı.
Ghost şart değilse acronisin son ve sorunsuz çalışan versionu aşağıda.

http://www24.enfull.com/True.Image.Corporate.Workstation.zip

aster

Başka PC ler de denedim powerquest 2002 NTFS ile başarılı çıktı,

ama IBM nuh diyor Peygamber demiyor  :) imajı atacağım sürücüyü bile görmüyor  :cry:

KAZIMUGUR

Merhaba,
İlginç bir durum,imaj sıradan bir işlem,daha öncede yapmışsınız.
Bu sistem masaüstümü dizüstümü,daha doğrusu hdd ata mı sata mı.
Ghost 2003 ata larda sorunsuz çalışır,fat-fat32-ntfs ayırt etmez.
İsterseniz botable cd-108mb var bir yerlere yükleyebilirim.
Ben ata larda 2003 tercih ediyorum,restore daha hızlı.
Acronis bacup u win ortamında yapıyor siz çalışmaya devam ederken.

Aşağısı edit...
Linkte forumtr den agresifff nicli arkadaşımızın harika bir çalışması var.

http://www.hemenpaylas.com/download/1025344/Ghost.rar.html

aster

Sanırım IBM PC nin kendi kurulum dosyaları için ayırdığı 3 gb bölümü göçerttik  :oops:
şimdi PC kendini restore etmiyor, ghost 2003 ün 2mb lık dosyasını da cd ye yükleyip denedim NTFS de olumlu sonuç verdi
ama hala ibm den tık yok, daha doğrusu şöyle imaj alamaya kalktığınızda 2 ci NTFS sürücüyü görmüyor, dosyayı yazacağı yeri görmüyor

aster

Sonun da PC ye güzel bir sopa çektik, şimdi ne desek yapıyor
yani mutlu son  :)
sahi, sopadan sonra  bir ara bios'a falanda girmez olmuştu tam çöpe atmaya hazırlanırken kendiliğinden düzeldi  8)

e3

Alıntı yapılan: "aster"Sonun da PC ye güzel bir sopa çektik, şimdi ne desek yapıyor
yani mutlu son  :)
sahi, sopadan sonra  bir ara bios'a falanda girmez olmuştu tam çöpe atmaya hazırlanırken kendiliğinden düzeldi  8)

Hocam Çinlilerle çalışa çalışa inşallah onlar gibi işkence yapmamışsınızdır IBM'e. :D Gariban PC iyiki naz yapayım demiş. :) Bu Amerikan malları nazı cazı çok seviyor canımm. :lol: Hocam harbiden ne yaptınız bilgisayara da düzeldi? :roll: Merak ettim şimdi :idea:
.eem.

byka

norton ghost v10 bootable ile pc yi acın ve oyle yedek alın ister dvd-rw ye ister hdd e
DWIN LCD Satış Türkiye email:info@kamantek.com  web:http://www.kamantek.com/shop/index.php

aster

Bir konuda hala sıkıntım var,
USB ye bağlı (harici) DVD-RW ım var, imaj alırken kayıt yapmak için USB ye bağlı sürücüyü gösteremiyorum. Bunu neyle çözerim.