L297 SORUNU

Başlatan murats123, 24 Haziran 2006, 09:24:54

murats123

Arkadaşlar  l297+l298 ikilisi ile bipolar step motor  sürücüsü yaptım motor normal dönmüyor sadece  vınlıyor .L298 in çıkışlarına  bir direnç vasıtası ile 2 tane ters led bağladığımda  2,3 nolu bacağa bağlı  ledler sıra ile yanıyor  bu köprü çalışıyor  . 13 ve 14 nolu bacağa  bağlı ledler  çalışmıyor
bunlarda akım yok ,2 ve 3 nolu  köprüyü  l297 nin  4ve6 bacağından gelen çıkışlar sürüyor burda her iki bacaktada  puls var  fakat  diğer köprüyü süren  l297nin 7ve 9 nolu bacağı  +4.3 volt civarında sabit  ve l298i sürmüyor ,l297 nin bu kısmı bozulmuş olabilirmi  veya başka bir yerde mi yanlış  yaptım  yardımcı olacak arkadaşlara çok teşekkür ediyorum.

gochisar

Normal fet çıkışları onlar Hocam. Bacakları + ve şase ile kontrol et. Sıfır direnç var ise yanmıştır. Bir de akım sınırlayıcı dirençlerini büyük seçtiysen entegre kendini kapatıyordur. SensA, SensB dirençlerini bi kontrol et.
siensi

balkes10

bu meşhur l297-298 ikilisinden üç adet yaptım 10a lık bir trafo üzerinde köprüyle üçünede esleme verdiğimde motor güçleri düşüyor motorlar 2 a lik tek motora verdiğimde gayet güçlü bu aynı gücü diğer motorlara nasıl aktarabilirim trafom yeterli sanırım..
SADECE ŞAHLAR HAMLELERİ ÖNCEDEN SEZER

gochisar

O halde trafolardan vazgeçme zamanı çoktan gelmiş balkes hocam. Voltaj kırıcı diyot tekniği senin için gayet iyi olur :)
siensi

balkes10

o nasıl bişey...
SADECE ŞAHLAR HAMLELERİ ÖNCEDEN SEZER