Haberler:

Forum kuralları güncellendi LÜTFEN  okuyunuz:  https://bit.ly/2IjR3ME

Ana Menü

24C02 smart Kart

Başlatan Mrtecno, 06 Nisan 2003, 23:57:26

Mrtecno

Slm Arkadaşlar Proje olarak bir smart kart yazıcı/okuyucu yapmak istiyorum
bir çok şema buldum fakat almış olduğum smartkarta yazamadım benim smartın içinde 24C02 var dediler. Şimdi bu kartın ayakları ile ilgili bilgiye ihityacım var üreticisini bulamadım piyasada rahat bulunan bir smart 1.5$ kadar.
Arkadaşlar bunu kendim programlamak isitiyorum "seri porttan" bilgisi olan varsa lütfen yardım etsin. Neyle nasıl programlarım.
Benim amacım şifreli kanallar falan değil içine şifre kullanıcı adı filan yazacağım kapı giriş ve çıkışı için!!!!
Şimdiden Teşekkürler... :(
YYY

diot

arkadaş anladığım kadar elindeki kart ISO7816 (yani telefon kontür kartı)

bazı kartlar 93 c46lı bazılarıda 24c serisidir. hangisi olduğunu bilirsen işin kolay

internette (google) da ISO 7816 reader-writer diye ara (yada fransanın telefon kontür kartını ara ) bir çok programlayıcı bulursun. eğer 24c02 ise istediğin (bacak bağlantılarını uydurursan propic2 ile okuyabilirsin.
ben ehliyetleri gerekli adaptoru yaparak jetpro ile okuyup yazıyorum. gayet kolay bir iş.

Mrtecno

Yardımın için çok teşekkürler . Eğer halledebilirsem burada yazacağım. Çalışmalarında başarılar....
YYY

Mrtecno

Slm arkadaşlar 24C02 programlama konusunda başarısızlığım devam ediyor.
Görüyorumki forumda bu sıkıntıyı yaşayan başka bir arkadaş daha var...
Bu konuda sizleri çalışmaya davet ediyorum. Bu tür çalışmalar benim ilgi alanıma giriyor. Yani hazır devre şemaları yapmak bana göre değil. Sevgili arkadaşlar ben bir üniversite öğrencisi ve bir tasarım meraklısı olarak bunu kendim yapacağım sizlerinde Türk eğitim dünyasına katkılarınızı üstün zeka ve yeteneklerizi kullanarak  yapmanızı istiyorum... Yalnızca başkalarının yaptığı şeyleri kurarak değil kendi dizayn ve uygulamalarımızı geliştirerek daha güzel  bir geleceğe daha hızlı, daha güçlü ve daha korkusuz gidebiliriz... Yanlış algılanmak istemem tabii ki yapılmış devre ve çalişmaları kullanacağız ama kendi işlerimizi birazda kendimiz yapalım...

:( Hepinize çalışamalarında başarılar dilerim..
YYY