Bu japonlar bi alem The incredible machine Güzel bir sanat

Başlatan prof77, 30 Haziran 2006, 20:41:24

shABAN

harika vidyo. bana yıllar önce oynadığım bir oyunu hatırlattı galiba oyunun adı da incredible machine di. eski cdlerimi bir kontrole edeyim eğer bulursam oyunu göndererim buraya.

kasif

vay beeeaa,

Acaba bunları deneme yanılmayla mı buluyorlar yoksa hesap kitapla mı?

Ersin

@kasif,
shaban ın soyledigi oyun u tavsiye ederim.Sierra nin adi da ayni
Incredible machine  :D

kasif

Bende de bir ara böyle bir oyun vardı, 2 boyutlu.

Yanlış hatırlamıyorsam, XP ile çalıştıramamış, onun için tekrar 98 yüklemiştim, fakat bendeki oyun demo olduğu ve o zamanlar internet(öğrenci evi) olmadığı için fazla uğraşmamıştım(cr*ck vs).

Şimdi tekrar bakayım.

Tabi gerçeği bambaşka oluyor . . . . .  :D  :o  8O  :arrow:  :idea:

ise

98de incredible machine oyununu oynardım çizgi filmlerdede izlerdik ama böyle gerçek kurulmuş düzenek görmemiştim :D çok hesap kitap isteyen bir iş galiba

DumrulBey

Merhaba,

Bahsedilen oyunu görenler bilir; vidyodaki düzenekler çok daha nitelikliymiş. Oyundakiler her halde herkes yapabilsin diye daha basit. Gerçi 16 bit bir uygulama için bile o zaman süper bir oyundu. Çok vaktimizi çalardı kerata...:)

Bu düzenekler insana hayatın akışını hatırlatıyor. Yani basit anlatımıyla etki tepki meselesi. Hayatımız da işte bu ince hesaplarla devam ediyor. Birini 1 saniye geç görsek belki onun hayatımızda yeri olmayacak veya güneşe biraz yakın dursak biz olmayacaktık...:)

Sevgiler, saygılar...
Bilgi paylaştıkça bir bakmışız; kar topu olmuş ve çığ gibi üzerimize geliyor...:)