web tasarımı

Başlatan cileksuyu, 06 Temmuz 2006, 12:04:00

cileksuyu

ben bi web sayfası hazırlamak istiyorum ama nereden başlamam gerektiğini bilmiyorum.mesela programlama dili bilmem gerekiyomu, hangi programları kullanmam lazım...ben şu anda photoshop kullanabiliyorum ve pascal ve assembly dilini biliyorum bunların faydası olurmu? bu konuyla gerçekten ilgilenmek istiyorum.  bu konuyla ilgilenen arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok sevineceğim.

conavar

en temeLde HTML bilgisi gerekir...
biraz da kurcalıyarak JavaScript öğrenirsin ;)
daha profesyonelleşince de zaten otomatik olarak gelişmen gerektiğini hissedeceksin...o zaman de php öğrenmeye çalışacaksın...
şimdilik sadece HTML+Script ler sanırım sana yeterli olacaktır...
Zaten programlama mantıgını da bildiğine göre zorlanmaycaksın ;)

BURDAN BASLAYABILIRSIN
.::BiLgi Paylaştıkça Çoğalır::.[/url]

SpeedyX

Ne tarz birsey yapmak istedigine bagli olarak bilmen gereken diller degisir.
Akilli sistemler icin sunucu tarafli programlama dillerini bilmek durumundasin (asp, php, .Net, cgi, perl...)
Basit birsey yapmak icin sadece html bilsen yeterli, hatta Dreamweaver gibi programlarla bu isi butonlara tiklayarak yapabilirsin. Kod bilmene gerek yok.

murbay

Selam,
Öncelikle bildiğin dillere bakılırsa alt yapın var. Bence Frontpage veya NamoWeb editor ile başla. Namo ile başlarsan daha iyi olur. Frontpage sana karmaşık gelebilir. Elinin altında bir HTML kitabı olsun. Photoshop u bildiğine göre tüm malzemelerin tam sayılır. Word'ü biliyorsan web tasarlarsın. Ama web tasarlamanın üst sınırı yok. Zamanla gelişiyor. Birde girdiğin sayfalarda bunu nasıl yapmışlar diye merak ettiğin şeyler varsa İnternet Explorer'den Görünüm/Kaynak komutunu tıkla. kodlarını görürsün. O kodları deneme sayfana kopyala ve yapıştır.
Sayfanın omurgasında Çerçeve değilde Tabloları kullan. Çerçeve kullanmak karmaşık gelir. Sayfanın omurgası mutlaka hücrelere bölünmüş tablolardan oluşsun...
Şimdilik bu kadar
Açıklayıcı olun, gizemli yazmak maharet değildir...

argeelektronik

Eğer sıfırdan başlıyorsan "web page maker" 'den daha basit ve güzel bir program yok bence. aşağıdaki linkten indirebilirsin şifreside içinde.

http://rapidshare.de/files/22658564/wpm.rar.html
Altında Çürümekten Kurtulamıyacağın Topraklar Üzerinde Böbürlenerek Yürüme, Üzerine Tükürmeye Bile Miğdenin kaldıramıyacağı Kurtçuklara Yem Olacak Bedeninle...

cileksuyu

front page ile başaldım bakalım. bir de java script öğreneyim diyorum.yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim.

argeelektronik

html  sorada asp veya php  ile devam et bence bunlar web tasarımı için temel
Altında Çürümekten Kurtulamıyacağın Topraklar Üzerinde Böbürlenerek Yürüme, Üzerine Tükürmeye Bile Miğdenin kaldıramıyacağı Kurtçuklara Yem Olacak Bedeninle...

ground

Frontpage iyidir..

Tasarımda ilk tablolar önemlidir.. Daha sonra grafik..

Yaptığın grafiği o tablolara yerleştirmen tasarımını oluşturur..
⌒╮'╭⌒╮⌒╮.
╱◥██◣                  
| 田︱田田|              
╬╬╬╬╬╬╬╬╬

Picproje - Sözde değil özde paylaşım..

sule

bende basit bir web sitesi yaptım ama nasıl yayınlamam gerektiği hakkında yardımcı olursanız sevinirim. birde veri tabanı üzerinden gönderirsen güncellemek daha kolay olur diyorlar bunu nasıl olacak. yardımcı olursaız sevinirim.

argeelektronik

isim (domain)  ve web alanı (hosting) alman gerekiyor

sule

teşekkür ederim arge elektonik hmen host ve domeinleri aratacağım.

murbay

Selam
www.50webs.com gayet güzel oradan web alanı alabilirsin. Ben çok memnunum. Bedava 60MB veriyor. Reklam yok.
Açıklayıcı olun, gizemli yazmak maharet değildir...

sule

Selam Murbay yardımcı olduğun için çok teşekkür ederim. göndermiş olduğun siteyi inceledim. formu doldurma çabalarındayım. yalnız bazı anlayamadığım kısımlar var biraz uğraşacağım galiba :))))

PhD

Alıntı yapılan: "murbay"Selam
www.50webs.com gayet güzel oradan web alanı alabilirsin. Ben çok memnunum. Bedava 60MB veriyor. Reklam yok.

Selam arkadaşım bedeva demişsin ama bir türlü ücretsiz kayıt olamıyorum ve host alamadım. Yoksa ben mi yanlış anladım acaba... :oops:

Kolay gelsin...
...hiç...

CaFFeiNe

Signups through proxies are not allowed. Please use your real IP.

böyle bir hata verdi ne yapabiliriz?

proxy vs. özel bir ayar yapmadım ADSL modemden kaynaklanıyor olabilirmi?