Acil DC motor

Başlatan cache, 09 Temmuz 2006, 23:30:23

cache

Arkadaşlar merhabalar,

Üniversitede yaptığımız güneş arabası için 4-5 kw gücünde 70-100 V civarı çalışan dc motora acil ihtiyacımız var. Böyle bir motoru nereden bulabileceğimiz (satında alabiliriz kiralayadabiliriz) konusunda yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler arkadaşlar.

Saygılar.

argeelektronik

Altında Çürümekten Kurtulamıyacağın Topraklar Üzerinde Böbürlenerek Yürüme, Üzerine Tükürmeye Bile Miğdenin kaldıramıyacağı Kurtçuklara Yem Olacak Bedeninle...

efe1409

Vatanın bağrına düşman dayamış hançerini, Yok mudur kurtaracak bahtı kara maderini (Anasını)                                                                       Namık Kemal

aster

Forklift servislerine baksanız daha şanslı olursunuz.

salim ALTIN

Merhaba.
malesef ne GEMS te nede FAZ da istediğiniz motor yoktur. Birtek www.femsan.com.tr de bulabilmeniz veya yaptırabilmeniz mümkün. Fakat bir yanlışınız olmasın.???
diyorsunuz ki; "Üniversitede yaptığımız güneş arabası için 4-5 kw gücünde 70-100 V civarı çalışan dc motora"...
70 volt 4 KW güçte bir motor ne kadar enerji tüketir. Sizin bu motoru hareketlendirmeye yeterli enerjiniz varmı??? Arabanızın olması gereken ağırlık nedir ve istediğiniz motorun ağırlığını biliyormusunuz???
Aynı  hataya sakarya üniversitesi de düştü. karaelmas üniv. de ama merak ediyorum akıbetlerini.... baktın izmir gurubu tınmamış yarışları. Yav bilen varsa sonuçları bi anlatsın... kaç araba katılamadı. mesela ben bir takımı sırf sponsorlar orada görsün diye çalışmayan arabayla katıldıklarını biliyorum.
Sizin arabanızın şu andaki ağırlığı nedir.???
İnsanlar 3 guruba ayrılırlar. 1- Birşeyler yapıp üretmeye çalışan küçük bir gurup. 2- Birşeyler yapanları hayranlıkla ve takdirle izleyen büyük bir gurup. 3- Hiç birşeyden haberi olmadan yaşayan devasa yığınlar....