20 Temmuza kadar 600 milyon uyeye ihtiyac var.

Başlatan bunalmis, 14 Temmuz 2006, 00:50:42

z

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

efe1409

İngilizcem yeterli değil sitenin konusu nedir?
Vatanın bağrına düşman dayamış hançerini, Yok mudur kurtaracak bahtı kara maderini (Anasını)                                                                       Namık Kemal

mmengi

Çok ilginç böyle bir zıplama operasyonu ile bu yörünge kaydırılabilirmi acaba. Kaş yapacam derken göz çıkartmasınlar allah korusun  :D

e3

Yörünge değişecekte ne olacak yani anlamadım.Adamların istedikleri nedir? Manyak mı bunlar :D Zıplayacaklar da dünya güneşe daha mı yakın olacak, daha mı çok enerji alacağız? Yüce Allah herşeyi bir dengede zaten yaratmış.Kalkıpta dengeyi bozmak mantıksızlık olacaktır.Ama adamlar neredeyse istedikleri JUMPERS ları bulmuşlar. :lol: Ne olacak bakalım.Çok merak ediyorum :roll: İyi günler.Saygılar. ;)
.eem.

ground

Bence amacı insanların birlikte olunca birşeyleri değiştirebileceğinin kanıtlanması.. Tamam biraz zor bir deneme ama insonoğlu bu kafaya koydummu yapar..  ;)
⌒╮'╭⌒╮⌒╮.
╱◥██◣                  
| 田︱田田|              
╬╬╬╬╬╬╬╬╬

Picproje - Sözde değil özde paylaşım..

microcozmoz

Bunu yapacaklarına 600 milyon kişi savaş karşıtı bir eylem yapsa ya..Daha yararlı olur düşüncesindeyim...
"Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler."

argeelektronik

bence bu zıplamanın dünyaya hiçbir etkisi olmaz , çünkü dünya üzerindekileri kendine doğru çekiyor, bir cisim dünyadan uzaklaşmaya çalıştığında , yani havaya kalktığında dünyayıda kendi ağırlığı oranında kendine çekiyor , biz zıpladığımızda önce dünyayı kendimize çekmiş olacaz yere bastığımızda çektiğimiz kadar itmiş olacak durum eşit olacağından hiçbir etkisi olmaz, birde tüm insanlar aynı anda zıplayıp aynı anda yere basamayacaklarına göre , değişik zamanlarda zıplayıp düşeceklerine göre bunun dünyaya hiçbir etkisi olmaz gürültüyü saymazsak .
Altında Çürümekten Kurtulamıyacağın Topraklar Üzerinde Böbürlenerek Yürüme, Üzerine Tükürmeye Bile Miğdenin kaldıramıyacağı Kurtçuklara Yem Olacak Bedeninle...

piedos

Alıntı yapılan: "argeelektronik"bence bu zıplamanın dünyaya hiçbir etkisi olmaz , çünkü dünya üzerindekileri kendine doğru çekiyor, bir cisim dünyadan uzaklaşmaya çalıştığında , yani havaya kalktığında dünyayıda kendi ağırlığı oranında kendine çekiyor , biz zıpladığımızda önce dünyayı kendimize çekmiş olacaz yere bastığımızda çektiğimiz kadar itmiş olacak durum eşit olacağından hiçbir etkisi olmaz, birde tüm insanlar aynı anda zıplayıp aynı anda yere basamayacaklarına göre , değişik zamanlarda zıplayıp düşeceklerine göre bunun dünyaya hiçbir etkisi olmaz gürültüyü saymazsak .

bence olur cünkü zıplama anında dünya ve insan birbirinden ayrılacak, ve düşme anı (çarpışma) esnek olmadığı için dünya ve insanın ayrıldığı kadar birleşmesi gerekmiyor, yani bir kısım moment enerjiye dönüşecek.

Ama kafamı karıştıran bi olay herkesin aynı anda (yerel saat farklarına bakarsak ) atlaması etkiyi nötürler gibi geliyor bana. Çünkü newyorktaki insanla ben aynı anda zıplarsam toplam etki 0 olabilir. Bence herkesin bulunduğu yerde güneş en tepede iken zıplaması gerekiyor.

Ne dersiniz
Einstein: "Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former."

mp3dragon

600 milyon insan,
ortalama 70 kg derseniz 600.000.000 x 70 kg=42.000.000.000 kg

1 insan ortalama 10 cm zıplasa 42.000.000.000 x 0,1 x 9,81 (mgh)=41.202.000.000 N =41.202 mN

yerçekiminden kurtulmak için gereken hız 11 km/s ve yaklaşık bu hızda atmosferimize giren bir gök cismi olsa (E=1/2 mV2) 41.202.000.000 = 1/2. m. (11.000)2 yerine koyarsak yaklaşık 681 kg kütleye eşit bir cismin atmosfere girerken sahip olduğu enerjiye eşit. yani hiç nir şey.

Tabii bu arada atmosferimizin dünya kütlesine dahil olduğu ve atmosfer içindeki hareketin bir etkisinin olmayacağı + newtonun etki - tepki prensibi filan falan var. Sadece eğer dünyanın doğal frekansında zıplarsanız karpuz gibi ortadan yarma ihtimaliniz var :lol:
İyilik Yap, Denize At, Balık Bilmezse, Halik Bilir.

zenze

Bunu zamanında Çinliler denemişti. 2.1 yada 2.7 şiddetinde sarsıntı yaratabildiler. Ayrıntıları şimdi hatırlayamadım.

z

70 kiloluk 600 milyon insanin 10 cm yukarida durmasi halinde sahip olduklari potansiyel enerji: E=70*9.81*600E6*10E-2= 40E9 Joule

100 ms icinde enerji bosalsa P=E/t den P=40E9/100E-3 = 400 Giga Watt

25 cm den dusseler 1030 Giga watt

OG

İnsanların yerküre etrafında homojene yakın dağıldıklarını ve yer'in küre olduğunu hatırlarsak hepsi aynı anda yükselseler küreye etkisi sıfır olur. Hepsi aynı anda düşseler yine küreye etkisi sıfır olur. Çünkü eksilen yük eşit oranda eksilecek, arttırılan yük de eşit oranda olacak, bu yüklerin etkisi orijine bakan yönde olacak ve birbirini (aşağı yukarı) sıfırlayacaktır. Kaldı ki herkesin aynı anda bu haraketi yapması imkansız. 1/10'u aynı anı tutturabilse ne ala.

Bunların yapmak istedikleri başka birşey olsa gerek. Bir deney, fakat toplumsal haraket deneyi  :?:
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

peko

Ne yaparlarsa yapsınlar diyeceğim ama yapmaya çalıştıkları herneyse sonucunu düşümemişler herhalde.. Oldu ki bi deprem etkisi yaratırlar ve binlerce kişinin ölümüne sebebiyet verirlerse hesabını kim ? kime ? verecek .!
" Bazıları zeka'sını iş'i zorlaştırmak için, bazıları ise kolaylaştırmak için kullanır.. "

z

Ben masumum, sadece link verdim ziplayip ziplamamak size kalmis.

picusta

Alıntı Yap
İnsanların yerküre etrafında homojene yakın dağıldıklarını ve yer'in küre olduğunu hatırlarsak hepsi aynı anda yükselseler küreye etkisi sıfır olur.
Basta bende böyle düsünmüstüm. Ama sonradan okudum ki sadece bati yarim küredeki insanlari bu eyleme çagriyorlarmis. Niye bati yarim küresi?
Halbuki dogu yarim küresi belki 2 kat daha fazla nüfusa sahip, ama onlara ulasmak (internet yolu ile) daha zor herhalde.
Yörüngeyi degistirmek için cismin tanjant hizini degistirmesi gerekir. Sadece uzaga itersek, belli bir süre sonra tekrar eski yörüngesine döner.

Herhalde bu yüzden, atlama saati, bati yarim küresi ortasindaki saate göre öglen değil sabah olacak, böylece dünyaya sadece günesten uzaklastirmak değil, ayni anda ivme vermek isteniyor (yörünge degissin diye).
Bu kadar insan ziplarsa (42.000.000.000 kg) ayni anda yarisi havada olursa dünyanin (bati yarim küresi insanlar + gezegen ) agirlik merkezi birkaç milimetre oynayabilir, sonra eski konumunu alir.
Ayrica sitelerinin girisinde yazan : "Stop global warming, extend day time hours" cümlesi bana çeliskili geldi. yörünge degisirse iyi mi olur kötü mü, demesi zor.