Web Cam dan video çıkışı almak?

Başlatan mustafacan, 18 Temmuz 2006, 14:52:17

mustafacan

normal bir webcamdan tv de izlemek üzere pal/ntsc video çıkış almak mümkünmü acaba.  Bu konuda tecrübesi olan varmı?
Keşfedilecek çok teknoloji var. Boş Vaktim Yok!

teknikelektronikci

hocam bu webcam lerin cogu usb den baglaniyor o zaman sanirim kesinlikle bir microdenetleyici kullanmak gerekir diye düsünüyorum öle değilmi ? benim de merak etigim bir konu aslinda ;-) kolay gelsin
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

mustafacan

aslında görüntünün bi işlemci ile usb veri formatına dönüştürüldüğünü düşünüyorum . Onun için şin aslını detayını bilenlere danışmak istedim.
Keşfedilecek çok teknoloji var. Boş Vaktim Yok!

otm

merhaba
ben baya bir uğraştım.2 tanede webcam çöpe atmak zorunda kaldım.görüntü sensöründen sonra bir video sinyali yada video işlemcisi olsa tamam ancak özel bir işlemciyle direk usb ye gönderilmiş sinyaller.sinyal yapısınıda çözemedim.ve hiçbir video sinyaline rastlayamadım.

aslan_korhan

Webcamlarda video çıkışı kesinlikle yoktur.
Yani sadece CCD'den gelen birkaç dijital sinyal var.

Bir örnek vermek gerekirse:
Bir CD okuyucusunun Lazer gözünden direkt olarak ses almaya çalışmak gibi birşeydir.
Buda diğer devreler olmadan mümkün değildir.
Dünyada 10 çeşit insan vardır. Binary bilen ve bilmeyenler.

net65

ben web camin videosunu  pc siz  hhd kaydetmek istiyorum ama hic bir fikrim yok nasıl yaparız acaba