ISIS'TE KAYAN YAZI

Başlatan MICROCEBEL, 20 Temmuz 2006, 21:30:33

MICROCEBEL

Selamün aleyküm arkadaşlar;

Beni düşündüren bi konu var isisle alakalı.Bir kayan yazı devresi yaptım isite ve çalıştırdım fakat sütunları tararken titreme oluyor sütun taramalı yaptım devreyi acaba gerçekte bu devreyi kurduğum zaman böyle bişey olurmu?55 sutun 7 satırlık bir kayan yazı devresi ben bunu gerçekte 150 sütunluk yapmayı düşünüyyorum.İsiste kullandığım kristal frekansı ise 20MHz tabi gerçektede bunu kullanmak istiyorum.Çalışmalarınızda başarılar......

e3

Ben bu konudan çok anlamıyorum ama diyebilirimki; en azında bizlere devre şemasını koyman gerekirdi.Devrede tarama entegreleri olarak ne kullandığın bile belli değil.Belki tarama frekansını tam olarak zamanlayamıyorsun.Kodları da eklersen yardımcı olacaklar çıkar.Kimse müneccimus değil. :D Kolay gele.Saygılar. ;)
.eem.

haciman

İsis bir simülasyon programı olarak çok başarılı. Ama İsiste çalışan her devre gerçektede çalışacak diye bir kaide yok. Hem İsiste ortam o kadar stabil ki kurulan devreler problemsiz çalışıyor. Ama gerçek hayatta asla o stabil ortamı yakalayamayacağımıza göre, İsise fazla güvenmemek gerekiyor. Başıma geldiği için biliyorum bir 16F84 kullanarak devre yaptık. Simülasyonda harika çalıştı ama gerçek hayatta baskı devreyi yaptığımızda devre sapıttı. Ortamdaki gürültülerden PIC hemen kendine reset atıyordu.
“Buna karşılık sizden hiçbir ücret istemiyorum. Benim ücretim ancak âlemlerin Rabbi olan Allah’a aittir.”  (Şu’arâ Sûresi 109)

TONY

merhaba dostum!

bu projede,yazıdaki titreme nedeni şunlar olabilir.
--tarama için kullandığın entegre
--yazdığın program
--ve monitörünün tarama hızı isis'teki kayan yazıyı etkiler .
monitörümüzde aynı tarama metodu ile çalışıyor.mesela tarama '25x625Hz' ise etkiler

kolay gelsin.