siemens plc kurs'u?

Başlatan burak1987, 02 Ağustos 2006, 23:15:25

burak1987

arkadaşlar bu kursa katılan oldu mu? eğitimleri nasıl? ben mail attım bazı sorular sordum cevaplarını aldım aşağıda. içinizden gideniniz oldumu bu kurs'a memnunmusunuz yani?

murat bey iyi günler! ben plc eğitiminiz hakkında bilgi almak istiyorum. size birkaç soru sormak istiyorum;
1-)plc eğitimi toplam kaç hafta sürmektedir? 2 hafta x2 gün=4 gün
2-)eğitimin sonunda plc ile ilgili herşeyi öğrenmiş olurmuyum? basit programlar yazacak düzeyde ,evet
3-)eğitim günleri ve saat'leri nelerdir? 10.00-16.00
4-)eğitim sonunda bir sertifika veriyormusunuz? evet
5-)eğitim yeriniz nerededir? kadıköy
6-)eğitimden sonra iş bulma konusunda yardımcı oluyormusunuz? sertifikalarınız size yardımcı olacaktır
7-)eğitim ücreti nedir? (354 ytl x 2)öğrencilere %50 indirimli
8-)genel olarak eğitimin içeriğinden bahsederseniz çok sevinirim? lütfen sitemizi inceleyin.kurslarımız başlığı altında.
iyi günler iyi çalışmalar

teknikelektronikci

üstad hangi kurstan bahsetigini anlamadim rica etsem aciklarmisiniz
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

burak1987

ben siemens'e mail attım bana cevap yazan murat bey'di.

enisaygoren

murat bey eğitim bölümünün şefi olması lazım. ayrıca derslerede giriyor bildiğim kadarıyla

teknikelektronikci

evet siemens basliga yazilinca yaziyi okurken dikat etmemisim. bende bu kursa ileride katilmayi düsünüyorum fiyat bence pahali 4 gün gidilecek 354*2 icinde bayri malzeme filan kitapta dahilmi. bence picproje den üstadlar bir araya gelipte bir kurs düzenlesene eminim daha fazla bilgi ögreniriz :-) kolay gelsin saygilar
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

passwordc

Eğer eğitim almayı düşünüyorsan Siemens en güzeli. Dğer firmalar konuya pek hakim değiller.

Eğitimler yaklaşık 5 gün sürmekte ve İstanbul ve İzmir de verildğini biliyorum. Diğer iller hakkında bir bilgim yok. İstendiği takdirde firmalarda da verilebiliyor.

Siemens'in tek beğenmediğim yönü kursiyerlerin şahsına verdiği eğitim dökümanları konusunda zayıf olması. Ama gerek eğitmenlerin konuya hakimiyeti ve soruları yanıtlamaları olsun gerekse deney setleri konusunda tatmin edici.

Tabiiki eğitim esnasında öğretilenlerle ilgili örnek çalışmalar yapılmakta. Fakat bu öğrenilenler üzerine çalışmalara devam edilmesi öğrenci için yararlı olacaktır.

Ben Siemens kurslarından 2.-3. ve ProfiBus eğitimlerini aldım. Fiyatlar ise biraz tuzlu. Aşağı yukarı fiyatlar:

SIMATIC S7-300/400 PLC'ye Giriş    
   İstanbul   2 gün   389,40 YTL      

SIMATIC S7-300/400 Sistem 1
   İstanbul   5 gün   1.180,00 YTL   

S7-SYS2   SIMATIC S7-300/400 Sistem 2
   İstanbul   4 gün   1.416,00 YTL

S7-SYS3   SIMATIC S7-300/400 Sistem 3
   İstanbul   5 gün   2.065,00 YTL

S7-ANA   SIMATIC S7-300/400 Analog ve PID
   İstanbul   5 gün   2.124,00 YTL

burak1987

tekrar belirteyim eğer öğrenci iseniz passwordc'nin verdiği fiyat'lar %50 indirimli.

passwordc

Benim verdiği fiyatların %50 si bile altında Türkiyemde kaç öğrenci bu kursa katılabilecek.

Simatic Manager programı içerisindeki pdf olarak verilen YARDIM dosyaları içerisinde nasıl kullanılacağı hakkında detaylı bilgiler mevcut.

Fakat eğitimlerde verilen dökümanlar hep ingilizce. O eğitime gelen adam zaten ingilizce olarak konuya hakim olamadığı için geliyor. Bide sen döküman veriyoruz diye ingilizce döküman veriyorsun (bence tamamen stratejik). Adam eğitimden sonra kafasına takılan bir eğitim konusunu not almadığı takdirde nasıl hatırlayacak.

Yoksa ben mi yanlış düşünüyorum arkadaşlar....

nevermindeniz

siemens s7-315 2dp plc ve in-out modüllerim varayrıva masterdrive vc driver ve motor da var.adım adım s7 hw cong nasıl yapılır, driver ile plc yi nasıl haberleştiririm.yani komple bir adım adım anlatım bulabileceğim bir yer varmı.
saygılarımla...

nevermindeniz

siemens s7-315 2dp plc ve in-out modüllerim var ayrıca masterdrive vc driver ve motor da var.adım adım s7 hw cong nasıl yapılır, driver ile plc yi nasıl haberleştiririm.yani komple bir adım adım anlatım bulabileceğim bir yer varmı.
saygılarımla...

microcozmoz

Bendede siemens'in eğitim kitapları var ve bence kitaplar o kadar yeterli değil.  Passwordc 'nin de belirttiği gibi hepsi ingilizce. Siemens bana göre piyasada olan yaygınlığından dolayı çoğu şeyi işine geldiği gibi düzenliyor.

Eğitim kitaplarındaki anlatımdan daha güzel olanlar bence Simatic programlar ile birlikte gelen help dosyaları o dosyaları incelemekte fayda var..
"Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler."

passwordc

http://kitap.otomasyon.gen.tr/yavuzeminoglu/index.htm

http://kitap.otomasyon.gen.tr/yavuzeminoglu/plc.htm

http://www.otomasyon.gen.tr/

Hem PLC programlama konusunu öğrenip aynı zamanda siemens S7-300 ailesini öğrenmende yardımcı olacak bir kitap. Yeni başlayanlar için kesinlikle önereceğim.