pic ile volt ve amper metre

Başlatan ahmetyilmaz871987, 14 Ağustos 2006, 18:17:45

ahmetyilmaz871987

arkadaslar pic 16f877 ile ampermetre ve voltmetre yapmak istiyorum bu konu hakkinda bilgisi olan arkadaslar bana yazarsa sevinirim veya bu konu ile ilgilenen arkadas varsa da benimle iletisime gecerse seviniri yani mantigini bilmek istiyorum bende rastima yapiyorum ama fazla bir bilgiye ulasamadim. ama ikisi ayni anda veya ikisni butonla ayri ayri kontol etmek istiyorum. e-mail adresim: ahmet_bjk_yilmaz@hotmail.com benim icin onemli bir devre olacak
ahmet yılmaz

elektro_ery

Üstat gevv arkadaşımız bu siteye istediğin projeyi koydu ama biraz araştırman gereliyor gayet bulamazsn yollarm
[/URL]

ahmetyilmaz871987

bayadir arastiriyorum ama bulamadim eger varsa gonderirsen sevinirim e-mailim yazili zaten orda simdiden teşekkür ediyorum
ahmet yılmaz

ahmetyilmaz871987

http://www.antrak.org.tr/gazete/082002/barbaros_dosyalar/picvolt.gif

adresinde var ama sadece voltmetre ve 7 segment displayle yapilmis benim istedim ise lcd li ve ikisinin birden olmasi !
ahmet yılmaz

fırat

Umarım beğenirsiniz
aynı anda volt, akım, empedans, watt ölçümü yapan f877'li devre
http://firatsenses.googlepages.com/home

Sniper

Fırat dostum ,

Bu kitin PCB sini temin etme şansımız varmıdır ??

ahmetyilmaz871987

firat hic bisey yok bidaha link verirsen iyi olur teşekkürler
ahmet yılmaz

ackheron

fırat kardeş
volt, akım, empedans, watt ölçümü yapan f877'li devre şeması gerçekten güzel. fakat devre ile ilgili teorik bilgiyi nerden bulabilirm? yani hangi elemanlar ne için kullanılmış? neye yarar biraz bilgilendirir misin? yada bilgiyi nerede bulabileceğim hakkında yardımcı olabilir misin? çok teşekkur ederim.

gevv

Dosyalar
kodları Ete Abi yazdı  sema pcb hex bas

ackheron

teşekkur ederim ama buradaki bilgiler italyanca..

yussuf

ground

Bu tip devrelerin genel mantığı ölçülecek değerin max umuna göre bir oranla 0-5V arasına indirgemek. (Pic in adc girişi)

Yanlız şöyle bir durum söz konusu bu tip devreler sabit bir noktanın voltajını okumak için yapılmıştır.

Avometrelerdeki ölçüm diferansiyeldir.

Eğer ölçümünü yapacağınız yer sabit değilde yada 0 referansına göre değilse bunları kullanamayabilirsiniz.
⌒╮'╭⌒╮⌒╮.
╱◥██◣                  
| 田︱田田|              
╬╬╬╬╬╬╬╬╬

Picproje - Sözde değil özde paylaşım..