Akıllı Elektirik saatinin saati yanlış!

Başlatan mustafacan, 15 Ağustos 2006, 18:12:37

mustafacan

elimde bir adet kullanmadığım akıllı elektirik saati var ve hatta kullandığım akıllı elektirik saatimde var bunların saatleri yanlış olduğu için tarifelerimi yanlış hesaplıyor. Bu sayaçlarımın saatlerini nasıl düzeltebilir ustaaalaaaar!
Keşfedilecek çok teknoloji var. Boş Vaktim Yok!

Ziya

Evet, benim bildiğim bir iki yerde de var. ileri gitmiş. Akşam 7.30 da indirimli tarifeye geçiyor.

Bunlaarın saati normalde okumayı yapan şirket tarafından yapılması lazımdı. Bu sayaçlardan bir tanesini geliştiren arkadaşım bundan 4-5 yıl kadar önce sürekli TEDAŞ'a toplantıya gelirdi. Ancak TEDAŞ ve firmalar arasında standart konusunda fikir birliği sağlanamadı (sayaçların optik okuma sırasındaki veri akış sırası, formatı, bilgi adedi vs.) Firmalar sonunda çareyi bulmuşlr. Piyasanın %80'ini elinde bulunduran firmalar standardı kendi aralarında belirlemişler. Ancak ne hikmettir bilinmez, okuma yapan aracı firmalar optik okuyucu kullanmıyorlar!!! Optik okuyucu cihazları ile sorgu gönderme ve cevap alma, gerekli ayarları düzeltme gibi fonksiyonlar var.
Bu günden sonra hiç kimse sarayda, divanda, meclislerde ve seyranda Türk dilinden başka dil kullanmaya. (13 Mayıs 1277) Karamanoğlu Mehmet Bey

aster

galiba önce bir dilekçeyle başvuru yapacaksın
elemanlar gelip ön mühürlü kapağı açıp düzeltecekler(optik okuyucunun kapagını)

argeelektronik

sayaca kendiniz hiçbir işlem yapamazsınız ancak tedaş müdahale edebilir

@aster hocam optik gözler açıkta tedaşçılar el terminali ile gerekli değişiklikleri yapabilirler.
Altında Çürümekten Kurtulamıyacağın Topraklar Üzerinde Böbürlenerek Yürüme, Üzerine Tükürmeye Bile Miğdenin kaldıramıyacağı Kurtçuklara Yem Olacak Bedeninle...

mustafacan

bizim buaralarda hala elle manule girip fatura veriyorlar. bu işin bize ekonomik zarraı yokmu acaba. dolayısıyla ssaatte ayarlanmıyor. Yani saati kendi ayarlama imkanımız yok. öğrenmiş olduk teşekkür ederiz.
Keşfedilecek çok teknoloji var. Boş Vaktim Yok!