nem algilayici devreler

Başlatan psycho, 21 Mayıs 2003, 21:17:55

psycho

8) arkadaslar. nem algilayici devreler ile ilgili www.geocities.com/nem_dedektoru  adresinden bilgi alabilirsiniz! kolay gelsin!

cemalettinkaraman

merahaba arkadaşlar.ben pic işlemcisiyle ilgilenmeye yeni başladımbana hocamız bir ödev verdi.sezlerin yardımına ihtiyacım var.eğer bana bu konuda yardım ederseniz çok sevinirim.
16f84 piciyle iki düzenek arasından geçen kolileri sayacak programın akış diyagramını yapmamızı istedi.picin b0 ve b1 uclarına bağlı 2 anahtar bulunuyor.b2,b3 v3 b4 uclarına sayım işlerini yapacak ledler yerleştirilmiş.bu 3 tane led 2'lik sayı sistemiyle sayma yapacak.A0 ucunda ise sayma işlemini gerceklestirecek olan ldr direnci bulunuyor.anahtarlardan bir tanesi ledlerin sayma işlemini yaptığı zaman başa dönecek. diğer anahtarda genel toplamı tutma görevini yapacak.bu devrenin akış diygramı lazım.yardımlarınızı bekliyorum

Erol YILMAZ

Selam;
Akis diyagramini kendi ellerinle yaziyorsun.
Sen heralde ne istedigini tam bilmiyorsun...

psycho

kardes seninde dedigin gibi o senin odevin! :) hocan biseyleri ogrenmeni istiyorki odevi vermis sana!final sinavlari olmasa yardim etmek isterdim. finallerden sonra gorusuruz.. ok?

cemalettinkaraman

teşekkürlerarkadaşlarben işimi gördüm ...ok