Win98 altinda Usb Smartdisk PH02B

Başlatan bunalmis, 31 Ağustos 2006, 01:44:55

z

Resimdeki cihaz Xp de kuruluma gerek kalmadan sorunsuz olarak calisiyor. Ancak W98 de bir turlu kullanamadim. Cihaz ile verilen CD yi yuklemeye kalktigimda  hata mesajlari aliyorum ve kurulum gerceklesmiyor. (Elle kurulum icin CD icinde driver bulamadim)

Bu cihazi 98 altinda kullanan varmi?

Cihaz uzerindeki yazilar.

SmartDisk USB2.0 Portable Hard Disk
Model No: PH02B

Cihazi sizlere gosterebilmek icin internetten yukaridaki resmi buldum. Resimdeki cihazin ustunde Noontec yaziyor bendekinde ise SmartDisk. Vidalari, konnektor yerleri vs tamamiyla ayni.

SmartDisk firmasinin sitesinde ise bu urun yok.  Kullanim klavuzunda SmartDisk firmasinin adi, web adresi gecmiyor.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

SpeedyX

Hocam o aynı windowsta usb den bağlanan flashdiskler, fotograf makineleri vs.. çalışıyor mu?

z

W98 makinada  CD den driverini yukledigim USB memorystick vs sorunsuz calisiyor.

Cihazi satin almadan once test etmelerini istemistim. XP de format attilar ve test ettiler. Simdi XP de baktigimda formatinin NTFS oldugunu gordum.

Yeniden format atayim diyorum ancak XP, NTFS haricinde bana secenek tanimiyor. Bu sorunu nasil asarim.

z

Sorun çözüldü.

Noontec sayfasında PH02B modelini buldum. Şansımı denemek üzere driveri indirdim.

XP, diski kullanmasına rağmen NTFS haricinde file sistem yapısına izin vermediği için W2K yüklü bir makinede cihazı yeni baştan FAT32 olarak formatladım.

W98 makineye indirdiğim Noontec sürücüsünü yükledim. Cihazımı taktım.
Sonuç tam isabet.

Uzun süredir USB Flash Disk kullanıyorum, USB kablosundan beslenen ve ceketin gögüs hizasındaki iç ceplere girecek kadar küçük ve hafif bu mekanik hard diski keşke  daha önce tanısaymış diyor ve herkese öneriyorum.

Kapasite konusunda 60-80-100 GB gibi seçenekler var.

Dezavantajını sorarsanız var tabiki. Kablosunu da yanınızda taşımanız gerekiyor.

mp3dragon

O kutunun içerisinde GL811E çipi olması lazım. Kendi projemde o çipi (veya kutunun içinden çıkan boardı) ekleyerek HDD kullandığım projede aynı zamanda harici disk gibi kullanmayı düşünmüştüm.

GL811E nin bir güzel özelliği giriş/çıkışlarının high empedans olarak seçilebilmesi.
bu da datasheeti;
http://www.hemenpaylas.com/download/1467361/GL811EDatasheet_111.pdf.html

projesine eklemek isteyen arkadaşlar inceleyebilir.
İyilik Yap, Denize At, Balık Bilmezse, Halik Bilir.

CaFFeiNe

Alıntı yapılan: "bunalmis"Dezavantajını sorarsanız var tabiki. Kablosunu da yanınızda taşımanız gerekiyor.
hocam kendinden kablolu olanlarda var
hatta kredi kartı boyunda olanıda yapmışlar 20GB
http://www.vegateknomarket.com/asp/listgroup.asp?group=080-08