Haberler:

Forum kuralları güncellendi LÜTFEN  okuyunuz:  https://bit.ly/2IjR3ME

Ana Menü

Sata disk sorunsali

Başlatan aYe, 07 Eylül 2006, 19:07:45

aYe

Arkadaslar makinemde 250gb sata harddisk'im var ve tamamen dolu.

Hemen hemen bütün recovery programlarıyla disk'e ve icindekilere ulasabiliyorum.

Ancak windows daha önce çalışan bu diski bugün "kapalı" olarak tanımlıyor ve disk yöneticisinden diski etkinleştir diyince hata veriyor.

250gb dosyayı recovery ile başka bir hard'a tasiyip bunu formatlamak için 250gb bir disk daha almak istemiyorum.

Bu diski windows'un görebilmesi için ne yapabilirim?

Yardimlariniz için şimdiden teşekkürler...
Dünyada iki şey sonsuzdur. İnsanın aptallığı ve evren. Ancak ikincisinden o kadar emin değilim... (Einstein)

ibrsel

Hard diskiniz üzerindeki windowsu çalıştırabiliyormusunuz..Yoksa bu hardiski ikinci bir hardisk olarakmı kullanıyorsunuz..

ibrsel

Boot sektörünüzde problem olabilir..Hard diskinizi ikinci bir hard disk olarak kullanıp bir scandisk yapmaya çalışın..

aYe

Hocam scandisk felan mümkün değildi çünkü ntfs yapısı göçmüştü.

Recovery programları görüyordu ama kurtarılan içeriği taşımak için 300gb'lik bir hard almam lazımdı.

Gereksiz bir masraf olucaktı yani..

Disk tamiriyle ilgili tüm programları buldum, kurdum, denedim ve sadece bir tanesi bu sorunu çözdü ve sonuç gerçekten mükemmel.

Hard'ın içersindeki bilgilere hiç bir zarar vermeden yüzey taraması yaptı ve sistemi tekrar ntfs'e çevirdi.

İhtiyacı olana eşsiz bir ilaç.. Ne zaman ne olacağı belli olmaz diyip herkesin pc'sine kurmasını tavsiye ederim.

En son ve full versiyon;

http://rapidshare.de/files/31418349/Paragon_Partition_Manager.v8.0.rar.html
Dünyada iki şey sonsuzdur. İnsanın aptallığı ve evren. Ancak ikincisinden o kadar emin değilim... (Einstein)

Göktuğ

paragonu bende kullanmıstım . iyi programdı. Aynen ihtiac oldugu bir donem indirdigim prgler arasından cıkmıstı.
simdilerde bir sorunum oldugunda download.com gibi sitelere gidip o sorunla alakalı en iyi programlar hangisi onları tespit edip emuleye basvuruyorum. Daha hızlı cozum oluyor.

ibrsel

Bende Partition Magic diye bir program vardı,ama bu daha kapsamlı birşeye benziyor..

aYe

Partition Magic bu disk'i formatlamak disinda yapabilecegim hiçbirşey olmadığını söylüyodu :)

PhD

Selam @tatlisukurnazi hocam,

Eğer özel bir soru olmazsa, 250GB nasıl doldurdunuz hocam.  8O Yani merak ettiğim eğer tamamı projeleriniz falansa inşallah yedeğiniz vardır. Her zaman bu şekilde şanslı olamayabilirsiniz. :)

Kolay gelsin.
...hiç...

aYe

Selam hocam,

250gb zaten 10 yıllık işle alakalı yedeklerin durdugu bir hard.

diğer 250gb'yi hiç sorma :D