4x4 cm en fazla 20 db civarı ses yapan fan arıyorum

Başlatan osmankul, 13 Eylül 2006, 03:40:59

osmankul

Bilgisayarımın çipset fanı feci ses yapıyor daha performanslı veya en azından mevcudunu soğutma açısından aratmayacak ancak daha sessiz bir fan aramaktayım. 12 v, 4x4 cm en az 20 db civarı ses yapan ve en az 5-6 cfm hava üfleyebilen fan arıyorum.Karaköyde biraz dolaşıp fan baktım ancak istediğim değerleri verebilecek güvenilir fan olarak papst vardı ancak o da kullanılmıştı, nmb, nidec ve delta fanlarda ise istediğim değerleri verebilecek 4x4 fan bulamadım.
OK

argeelektronik

Altında Çürümekten Kurtulamıyacağın Topraklar Üzerinde Böbürlenerek Yürüme, Üzerine Tükürmeye Bile Miğdenin kaldıramıyacağı Kurtçuklara Yem Olacak Bedeninle...

ulaser84

pahalı demessen pasif soğutucu kullan derim.

Gerok

Mevcut soğutucudan biraz daha büyük (kanatları yüksek ) bir soğutucu kullan fan kullanmasanda olur bir çok anakart chipset i bu şekilde fan kullanmiyorlar. Soğutucu biraz ısınır ama bişey olmaz. Bazı anakartlarda 60-70 C  kadar ısınır.
Mum başka bir mumu yakmakla ışığından birşey kaybetmez...

osmankul

Peltier ve su soğutma oldukça pahalı. Ben basit bir fanla kolayca ve ucuz tarafından meseleyi halletmeyi düşünüyorum.
Nforce 4 çipsetli anakartlar fansız soğutmada stabil değil diye hatırlıyorum ayrıca nerden bulucam uygun ölçülerde kaliteli bir soğutucuyu ?
OK