Virtual Eeprom?

Başlatan bozanak, 14 Eylül 2006, 18:12:15

bozanak

Merhabalar ben bozanak;
az zaman once m16c/60a islemci ile calısmaya basladım.Anlamadıgım bi kac konuda yardımcı olursanız sevinirim:)

Öncelikle bu islemci icindeki kendi 4kbyte lık flash bolgesine veri yazmak icin virtual eeprom api sini kullanmaya basladım.

Benim saklamak istedigim verilerden 500byte lik bir kısım veri sürekli sabit kalacak. fakat diger bir 500 bytelik veri sürekli degisebilir.Bunun icin

1-Ben bu 4kbyte lik kısım icinde bir byte i degistirmek icin tüm eeprom alanını silmemmi gerekecek?

2-Bu virtual eeprom api'sindeki record level olayını tam anlamadım.Bu kounda yardımcı olursanız sevinirim.Mesela record level 1 olarak tanımladıgım yere 10 bytelik veri yazdım.sonra record level 2 diye tanımladıgım yere 30 byte lik veri yazdım.Bu iki veri eeprom icinde adres olarak arka arkayamı duruyo.Bu record ları ayrı ayrı silebilirmiyim?

bu virtual eeprom konusunda yardımcı olursanız sevinirim.simdiden tesekkürler...

nonstradam

bende bu konu üzerine çalışıyorum. ekteki sunuda bişeyler var sanırım işine yarar. ama ben daha virtual eeprom apisini bile bulamadım.

http://america.renesas.com/media/company_info/m16c_seminars_2005/12_PreLab_5_M16C_Flash.ppt

bozanak

selam bu soruyu cok zaman once yazmıstım ben.virtual api yi www.m16c.de sitesinden application note kısmından indirebilirsin.ama artık virtual api yi kullanmiyorum ben.çünkü ram olarak fazla hafıza işgal ediyor.bu api nin kodlarını inceleyerek kendi işine uygun bi yapıyı oluşturabilirsin.iyi çalışmalar.