YAZILIM UZMANLARI YARDIM LÜTFEN..

Başlatan My75, 18 Eylül 2006, 23:50:30

My75

Bilgisayarda yapmak istediğim çok basit bir şey ama uzmanlık alanım olmadığı için nereden başlayacağımı bilmiyorum..Kısaca söyle,ekranda butonlar olusturup (çizerek yada hazır kalıplar bulunan bir program ile) bu butonlara mouse ile tıkladıgımda seri porttan data göndermek..Çok arastırdım ama bir kaynak yok,söyle bir program olsa hazır kalıpları olsa (rec,play,pause simgeleri gibi) bunları bir konsol yapıp yerleştirsem ve her birine hex kodlarımı girsem ve bunları tıkladıgımda belirlediğim baudrate ile bunları seri porttan göndersem ne iyi olurdu..Arkadaslar varmı böyle bir program?? ben bulamadım..Şimdiden tesekkürler..
Tomurcuk için çaba göstermeyen dal,odun kalmaya mahkumdur...

otm

merhaba
Böyle hazır kalıp bir program bulman zor(imkansız demiyim :) )
Ancak delphide bir form oluşturup hazır comport bileşenlerini kullanabilirsin.Tabi birazda olsa programcılık bilgisine sahip olman gerekir.seri portla ilgili delphi komponentlerini internet üzerinden ücretsiz ve kolayca bulabilirsin...kolay gelsin

My75

Türkiye'de yazılım siteleri çok kötü durumda,destek yok ,teşkilat yok,birlik yok,bu konuyla ilgili sorunun cevabını yine kendi sitemde buldum..İyiki varsın PicProje ve ailesi..Aslında böyle bir program buldum ama web tasarımı için butonlar olusturuyor,cevap için teşekkürler otm..

Analyzer

Selam,

Delphi den yapabilirsin söylendiği gibi. TComport gibi bir bileşenle porta bilgi gönderebilir ve alabilirsiniz. Ama programlama bilgisi olmadan size zor gelebilir. O nedenle eğer profesyonel bir işte kullanacaksanız, bilen birinden yardım almak gerekir bence.

Analyzer
Üşeniyorum, öyleyse yarın!

SYavuz

İstediğin özellikte sana Visual Basic'te ufak bir program yazdım...Programın kaynak kodları verdiğim link'teki *.rar dosyasının içerisinde "PLAY" tuşuna bastığında seri port'tan "P" harfi, "PAUSE" tuşuna bastığında seri port'tan "S" harfi, "cmdREC" tuşuna bastığında da seri port'tan "R" harfi gidiyor. Link'ten indirebilirsin iyi çalışmalar.

http://www.hemenpaylas.com/download/1604202/PORT_KONTROL.rar.html

mytap

Merhaba konunun en başındaki " Böyle kolay bi program olsaydı ne güzeL olurdu" dedinya dediğin gibi bi program biliyorum. Sielco System tabi kendi komplementleri üzerinde çalışıyor senin tasarımın bu biraz rahatsız edici ama görsel programlar oluşturabiliyorsun. PC kontrollu RS232 portuna veri gönderip, almak gayet basit. Ben yeni ilgilenmeye başladım aslında VisualBasic favorim. Yakında burda programı gönderirim.

Not: şuan evde olmadığım için gönderemiyorum
-------------------------------------------------------- hayırlı günler, iyi çalışmalar..  --------------------------------------------------------

gsever

mmengi

Profilab exper i önerebilirim yazılım ile uğraşmadan hazır kalıplar halinde pc de kontrol ve izleme ekranları oluşturulup seri yada paralel port üzerinden dışarı ile haberleşilebiliyor. Tasarım bittikten sonra compile edip size exe ve gerekli dll dosyalarını veriyor gerçekten çok işler yapılabilecek bir program. İçinde envai çeşit buton, anahtar, display ve entegre modelleri bulunmakta.

http://www.abacom-online.de/uk/html/profilab-expert.html

okay1980

ed2k://|file|Abacom%20Profilab%20Expert+Digital%203.0%20Crack%20ENG.rar|11033155|0BE9131C99CFF0525FF2183DC19911A9|/

My75

Arkadaşlar SÜPERsiniz..Hepinize tektek teşekkür ederim..Hemen dediğiniz programları inceleyeceğim...

mytap

Rica ederiz kardeş sen karıştır biraz ama fazla boğulma. Tek kaynak üzerinde yoğunlaş. Yani kısacası  bi programın herşeyini tüm fonksiyonunu öğren hakkını ver
-------------------------------------------------------- hayırlı günler, iyi çalışmalar..  --------------------------------------------------------

My75

Mytap sielco sitesine girdim fakat şuan iptal,programı upload edebilirmisin arkadasım..Teşekkürler..

mytap

Download Linki: Program burda

hayırlı olsun.. bunun üzerine düş bence güzel program

My75

Teşekkürler mytap,şuan programı indiriyorum...

mmengi Profilab Expert güzel programa benziyor ama crack yok,full program  99€..Programı kredi kartıyla alsam exe dosyasınımı  gönderecekler bana bilgin varmı?Sonra ortada kalmayayım :D ..yada crack bulunurmu??

OG

FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.