Low saturation transistör lazım

Başlatan erhanmete, 22 Eylül 2006, 09:11:39

erhanmete

merhaba arkadaşlar.
low saturation transistör arıyorum.
kullanan veya piyasada bulunan birşey önerecek kimse varmı.

mytap

Sevgili erhanmete

Bu transiztörle neyi sürmek istiyorsun? Sanırım 2A max. çıkışı var. ZTX749A PNP modeli mevcut. Ama piyasada zor bulursun. Nerede kullanacağını söylersen belki ona uygun (piyasada bulunan) bi eleman önerebilirim.

iyi çalışmalar..
-------------------------------------------------------- hayırlı günler, iyi çalışmalar..  --------------------------------------------------------

ipek

zetex FMMMT619 Super Saturation
bende ariyorum monitorun CFL tupunu suren transistorler bunlardan 4 adet var orijinal olanlar nerede ise ortam isisi ile ayni yananlarin yerine edisonun buluslari gibi ne taktim ise ates kesiyor binlerce fet var iken bu manyak transistorler ile niye dizayn yaparlar anlamadim....

aster

Alıntı yapılan: "ipek"monitorun CFL tupunu
Sayın ipek, bu malzeme hakkında bilgi verirseniz sevinirim, ne olduğunu bilmiyorum

ipek

monitor 20 inch tft ekranin arkasinda 2.5mm'lik 8 adet makarna gibi mini florasant var bunlarin flamanlari yok neon lamba gibi sadece 2 ucu mevcut uzerlerinde mini yazilar ile CFL tube 18w yazisi mevcut yani arka isik duzeni arka inverter kismindaki yazida'da compact flourescent lights (CFLs) yazmakta bu 8 lambaninda 8 ayri inverteri var biri bozuldu bir kisim aydinlanmiyor ....

erhanmete

pili anahtarlamak için kullanacağım. röle kullanmak istemiyorum.
zetex FMMMT619 bu yanlış hatırlamıyorsam npn farnelde var. bana pnp lazım ama asıl önemli olan piyasada bulunan bir ürün tercih etmeliyim. gerçi en kötü ihtimal ZTX749A getirip kullanacağım.

aslan_korhan

Pil anahtarlayacaksan MOSFET'de kullanabilirsin aslında...
Dünyada 10 çeşit insan vardır. Binary bilen ve bilmeyenler.

stlg

Sevgili arkadasım

Bende sana 2SD882 öneriyorum ısıldaklarda kullanılıyor ve piyasada sanırım var kolay gelsin
ALLAHA EMANET OLUNUZ Hoştur bana senden gelen,  Ya gonca gül yahut diken,  Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.

erhanmete

mosfet denedim ama bildiğim kadarıyla gate gerilimleri çok yüksek ben 3.6V anahtarlayacağım. o yüzden denemedim aslında.

aslan_korhan

Ben buna benzer birkaç uygulama yapmıştım ve gayet memnun kalmıştım.
MOSFET'in voltaj düşümü çok az olduğundan nerdeyse girdiğin voltajın aynisini alıyorsun çıkıştan...
Dünyada 10 çeşit insan vardır. Binary bilen ve bilmeyenler.

OG

Bu mesaj da tevafuk.

https://www.picproje.org/index.php/topic,12384  Buraya yazmıştım. Buradan devam edeyim. Diğerini silerim.

0,3V-0,5V Vce saturation gerilimli VCE0=50V (en az) IC=2A (en az) PNP transistöre ihtiyacım var. Piyasada KSB 1151 den buldum (2SB 1151) fakat sayı yetersiz kaldı. 500 adet kadar ihtiyacım var.

Dışarıdan getirmek için yeterli sürem yok.

Bu veya benzer transistörü bilen gören varmıdır?

@erhanmete,
Bir sonuca varabildinizmi? İşinize yararsa İntel Elektronikte KTA 1046 var. Beni kurtarmadı, KSB 1151 veya benzerini bulmam gerekiyor.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

erhanmete

malesef bi yere varamadım. ama elimde uygun fiyatlı smd röle vardı onları kullandım.