NOT kapısı, ULN2004A nasıl çalışıyor?

Başlatan bilgehansahin84, 25 Eylül 2006, 18:28:37

bilgehansahin84

Arkadaşlar bana basit çalışma özelliğine sahip bir not kapı özellikli entegre ismi verebilirmisiniz. Yalnız bir girişe karşılık bir çıkış olarak 8 veya 16 giriş çıkış olanı varsa daha iyi olur. Elimde ULN2004A var bunu ne proteusta nede gerçekte çalıştıramadım. COM isimli bir bacağı car, onu nereye bağlayacağımı bilemedim. Bilgisi olan varmı bu konularda acaba?
Önceki kullanıcı adım : bilgehansahin84  ALLAH (c.c) kimseye kaldıramayacağı yükü yüklemez. İnsan bu düşünce ile hareket ederse, 'PES' etmek üzere olduğu tüm işlerinden başarıyla ayrılabilir.

tnen

ULN serisini kullanmak için cıkış uçlarını pull-up lanan gerekir. Yani yukun bir led oldugunu dusunursek ve bu ledi 12V ile çalıştırmak istiyorsan +12V ile ULN çıkışı arasına led ve direnci seri bağlaman gerekir.Direncin değerini (Vcc-Vled)/ Iled ile hesaplaya bilirsin

Dagci-85

ULN2004 ü bu şekilde kullanmalısın...

bilgehansahin84

Arkadaşlar çok teşekkür ederim. Şimdi daha iyi anlaşılıyor. Ben yanlış biliyormuşum.
Önceki kullanıcı adım : bilgehansahin84  ALLAH (c.c) kimseye kaldıramayacağı yükü yüklemez. İnsan bu düşünce ile hareket ederse, 'PES' etmek üzere olduğu tüm işlerinden başarıyla ayrılabilir.