digital cetvel Yardımmm.....

Başlatan hamit, 04 Haziran 2003, 21:32:53

hamit

selam arkadaşlar bir sorunum var umarım yardımcı olursunuz bir presin çalışma mesafelerini kontrol etmek için piyasada digital cetvel diye bilinen ölçüm sistemine ihtiyacım var çalışma mesafesi 30 cm mesafeli ve hata faktorunun en aza indrilmesi gerek piyasada biriki tane buldu ama doğrusu bana pek guven vermedi aranızda bu tur malzeme uretici firmalarını bilen varsa link konusunda bana yardımcı olursanız sevinirim özellik le bu konuda profesyonel sensor firmaları olursa daha iyi olur
yardımlarınız için şimdiden teşekkurler  iyi çalışmalar...

byka

dostum bu konuda siemens ten referns isimlar alabilirsin bir araştır
DWIN LCD Satış Türkiye email:info@kamantek.com  web:http://www.kamantek.com/shop/index.php

aster

www.eae.com.tr
www.newall.co.uk   >>>arımakine02125776041
sony>>>>enamak 02125013766

hamit

arkadaşlar yardımlarınız için teşekkur ederim bu konu piyasada pek yaygın olmadığı için kaynak bulmakta zor oluyor  aslında benim gonlum bu makinada encoder kullanmak ama encoderrın dikey olarak 50 cm alanda çalışması lazım bu yuzden cetvel arayışına girdim ama piyasa bu konuda çok zayıf biriki çeşit malzeme var piyasada ama ya cok turlu pot ile yapılmış yada manyatik olarak buda gunde ortalama 10.000.000 malzeme basan bir makina riskli bir ölçüm sistemi benim  aradığım encoder tipi dikey olarak çalışabilecek bir control sistemi henüz bulamadım belkide ecodere göre dikey olarak çalışabilecek bir mekanik sistem yapmak daha mantıklı yada böyle bir malzemeden haberiniz varsa ona ulaşmak daha mantıklı olucak ben hala arıyorum ilginize teşekkürler iyi çalışmalar.....