Acil kapasite metre lazım!!!

Başlatan telbozan, 04 Ekim 2006, 00:36:04

telbozan

Arkadaşlar smd kondansatörleri ölçmek için kapasite metre arıyorum elinde şema olan varsa gönderirseniz sevinirim..

Ziya

LCMetre olarak arat. Çok hassas ölçüm yapan pic16F84'lü, 1x16 LCD ekranlı bir devre var. Hem indüktans, hem de kapasitans ölçebilirsin bu devre ile.
Bu günden sonra hiç kimse sarayda, divanda, meclislerde ve seyranda Türk dilinden başka dil kullanmaya. (13 Mayıs 1277) Karamanoğlu Mehmet Bey

argeelektronik

Altında Çürümekten Kurtulamıyacağın Topraklar Üzerinde Böbürlenerek Yürüme, Üzerine Tükürmeye Bile Miğdenin kaldıramıyacağı Kurtçuklara Yem Olacak Bedeninle...

argeelektronik

Altında Çürümekten Kurtulamıyacağın Topraklar Üzerinde Böbürlenerek Yürüme, Üzerine Tükürmeye Bile Miğdenin kaldıramıyacağı Kurtçuklara Yem Olacak Bedeninle...

KAZIMUGUR

Bunu denedim <<çalışıyor,sadece gereken bölümü yapabilirsiniz.

Bunu denemedim

ipek

selam antrak'in Asuroglu dizisinde yayinlanan LC metreyi dort yildir kullaniyorum Fevkalbeser lakin 680nf den sonrasi yok elko ozurlu fakat pf ve bobin kismi harika ornek 10 mikrohenri ekranda tolerans da dahil 10.1 yada 9.98 gibi cok iyi ayrica antrak bunun plaketi'nide yayinlamisti
Aslinda alinti olan bu eser AADE.com 'un bir urunudur eskiden kit icin kaynak dosyasi veriyordu bu uygulamayi kaldirmis  kolay gelsin..