Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

PIC CCS notları

Başlatan respected, 13 Ekim 2006, 15:54:10

respected

http://rapidshare.com/files/222294250/ccs_book.rar
buraya henüz bitmemiş olan ccs notlarımı koydum. Yorumlara göre değişiklikler yapacağım.

a.zorba

hocam notlarınızı inceledım mazur gorun ben ilk kez C dili ile ilğileniyorum sorum şu
project  
new
pic wızard dan  driver s secenegınde lcd ve  eeprom u aynı anda sectıgım zaman I/O pinlerinden yalnızca eeprom u gorebılıyorum burda lcd nin pin seceneklerini nasıl yapacagız ?

birde biraz daha açıklama satırlı örnek verirseniz memnun olurum .
Bilenler bilir . Biz maraşlilar için şehir olarak şubat ay' i bayram ,kurtuluş ,yaz in gelmesiydi. Şimdi karalar in yas in ayı oldu.

respected

wizard ı her zaman kullanmak gerekmeyebilir.  wizard daha basit uygulamalarda kullanımı kolaylaştırır.lcd ve eeprom bağlantısı konusunda örnekleri arttırıyorum.

ibrsel

Sevgili @respected hocam;

Ellerine sağlık...Sayende C dilinide öğreneceğiz galiba..Teşekkürler..

okreg

Tebrikler hocam. Ellerinize sağlık.

Devamını  8O bekliyoruz.

respected

Arkadaşlar malesef aylardır. CCS notları nı bekleyenlerden gerekli ilgiyi göremedim. Sizden beklentim sadece yorum yapmanız. Yorumlara göre notları arttırmak niyetindeyim.

telbozan

Arkadaşım ellerine sağlık çok güzel olmuş en kısa zamanda bitirmeni bekliyoruz....

Göktuğ

İndiripte okuyan arkadaslar sizden beklenen teşekkür değil. YORUM.
Surası olmamıs. Burası soyle olsun gibi seyler...

diot

Buraya kadar iyi güzel fakat CCS deki bütün komutları örneklerle açıklarsanız daha iyi olacak. Eksik komut sayısı çok çünkü.

respected

Eksik komut var evet ama bütün komutları bu şekilde işlememiz mümkün değil. tüm komutları buşekilde örneklerle anlatmaya kalkarsak yaklaşık 1000 sayfa ders notu hazırlamamız gerekir.
Çok kullanılan komutları anlatabiliriz ancak.

diot

Olsun ne kadar çok komut okadar iyi. Zaman içinde gelişir ve iyi bir kitap halini alır.

okreg

İçindekiler kısmına göre döküman tamamlanmamış.

. Motor Kontrol Uygulamaları
· Dotmatrix Display Uygulamaları
· Timer ve Interrupt Uygulamaları
· EEPROM Uygulamaları
· I2C Uygulamaları
·
5. Projeler
· Hesap Makinesi
· RF modül ile Cihaz Kontrolü
· LCD Termometre ve Saat
· Kayan Yazı
· Melodili Zil

Konuları henüz anlatılmamış. Devamını bekliyoruz derken onu kastetmiştim.

respected

Anladım.  henüz bitmedi  zaten. yorumlara göre içeriği bile değiştirebiliriz. Tamamlamak sorun değil 2 saatte hazırlarım. ama iyi bir şey olsun diye düzenleyerek gitmek istiyorum

okreg

Zaten örnekler çoğaldıkça yeni komutlar öğrenilir ve programlama mantığı daha netleşir. Help dosyaları, internetten elde edilecek yeni örnekler v.b ile kişi kendini geliştirebilir.

Bana sorarsanız şu ana kadarki akış iyi. Eğer örnekleri tamamlayabilirseniz yeterli olacaktır. Kimse kitap yazmanızı beklemiyordur umarım.

Bırakın biraz zahmetide biz çekelim :)

kafkas06

hocam teşşekür ederiz.Eline sağlık...