led panolar için kutu

Başlatan teknikelektronikci, 22 Ekim 2006, 15:34:43

teknikelektronikci

Merhaba arkadaşlar üstadlar ilk öncelikle herkeze iyi ve hayırlı bayramlar dilerim. üstadlar bu kayan yazılara veya bu led panolara bir kap,kutu arıorum onu kapatacak ve güzel görünüm verecek, bu işi hazır olarak satan veya yapan varmı (izmirde olsa iyi olur) veya kendimizmi yapmamız gerekecek öneri ve fikirleriniz için şimdiden teşekürler saygılar

Teknikelektronikci
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

OG

Aliminyum imalatçılarının hazır profilleri var. Tabela kasası için de yapmışlar. İzmir için birşey söyleyemiyorum. İstanbul'da Sultan Aliminyum ile görüşülebilir.

İmalatçıların sitelerinde ölçülendirilmiş çizimleri genelde bulunuyor.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

mavi

aynı dert benimde başımda (8*20)*2 satırlık devre var nasıl kutuya koyacam diye düşünüyordum aynen aliminyumcular aklıma geldi.zaten öne koyu renkli cam yada benzeri br şeyler koyunca içerisi askıdada olsa sorun olmuyor... onun için mutlaka ölçeğe ihtiyacın olduğunu sanmıyorum henuz denemedim ama ön açıklık yeteri kadar olursa içeriyede ışık girmezse sorunu hallederiz gibi
Telecommander Monster Of Network

teknikelektronikci

cevaplar için öncelikle teşekür ederim mavi üstad siz aliminyumcuyamı yaptırdınız yani acaba fiatları ne kadar tutu ben sırf 1 adet yaptıracam da cevaplar için teşekürler saygılar
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

mavi

henuz yaptırmadım bayram dolayısıyla bayramdan sonra inşallah....

teknikelektronikci

ee hocam artık fotolarını koyarsınız değilmi bu arada panonuzun özelikleri nasıl acaba 8*20*2 demişiniz yani 8*8 matrixlerden kaç tane kullandınız bir de bu 2 nedir iki tane üst üstemi iki satır gibimi kolay gelsin

mavi

2 iki satır demek
20*8 de 20 adet 8*8 matrix için 1 metre boyunda 2 satırlık 5mm ortak kathod displey toplamda 40 tane 8*8 var

teknikelektronikci

oo hocam güzelmiş ee artık onlarında bi fotolarını isteriz artık

OG

EPE son sayısında PC den kontrollu grafik pigmentlerinle oynanabilen bir uygulama vermişler. İlgilenenler olabilir.

teknikelektronikci

hocam bu epe nin son sayısına nasılulaşabiliriz acaba bu pano kutularıyla bir alakası varmı Teşekürler saygılar

OG

Hayır hayır, kayan yazılarla ilgili demiştim. EPE başlıkları altında var.

teknikelektronikci

hocam ilginiz için öncelikle teşekür ederim hocam adamlar güzel bir uygulama yapmışbence hoşuma giti ama anlıyamadığım adamlar her bir dot matrix için pic mi kullanmış ? ve bu piclerin programları nerede ingilizcemizde olmayınca okuyamıyoruz :) birde bunun bilgisayar programı çalışmadı hata verdi eğer bilginiz varsa bu konuda yrd. olursanız sevinirim birde bu bilgisayar programını acaba kendi uygulamalarımıza uydurabilirmiyiz mantığı nedirki şimdiden cevaplarınız için teşekürler saygılar

mavi

Dostlar konuyla alakalı değil ama epe nin şubat 2004 dunde LCF metre var mış yeni farkettim ama sayıyı bulamıyorum sitesinden hex leri indirdim ama şema yok nasıl ulaşırız...

ilkser

Merhaba,

EPE değil ama formda bu siteler verilmişti.Linkleri veren abimiz,devrelerden birisini yaptığını yazmıştı.Formda arama yapabilirsiniz.

Kolay gelsin.

http://picmicro.by.ru/lcf1.htm
http://www.cqham.ru/lcmeter3.htm
http://www.cqham.ru/lcmeter2.htm
Uçmak,düşmeyi göze almaktır....

teknikelektronikci

ben cok güzel bir kutu buldum sirf bu kayan yazi icin yapilmis hazir izmir elektronikciler carsisinda satilior resimler asagida

ucreti 20 ytl istanbulda da subesi varmis hatta adresinide vereyim istiorsaniz (kesinlikle ticari amacim yoktur ve reklam olarak algilanmasin)