24LC64 ile Kayan yazı için yardım?

Başlatan bilgehansahin84, 27 Ekim 2006, 17:35:01

Ziya

Bu günden sonra hiç kimse sarayda, divanda, meclislerde ve seyranda Türk dilinden başka dil kullanmaya. (13 Mayıs 1277) Karamanoğlu Mehmet Bey

OG

FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

Ziya

Benim de delphi öğrenirken yaptığım bir program vardı. 5x8 pixelli. Çok amatörce ama işimi görmüştü.

http://www.geocities.com/ziya_erdemir/hoby.html
Bu günden sonra hiç kimse sarayda, divanda, meclislerde ve seyranda Türk dilinden başka dil kullanmaya. (13 Mayıs 1277) Karamanoğlu Mehmet Bey

bilgehansahin84

Hiç aklıma böyle bir program yazmak gelmedi. İlk fırsatta başlayıp burada yayınlarim inşallah. Bu programlar gerçekten işimi kolaylaştırdı. Çok teşekkür ederim.
Önceki kullanıcı adım : bilgehansahin84  ALLAH (c.c) kimseye kaldıramayacağı yükü yüklemez. İnsan bu düşünce ile hareket ederse, 'PES' etmek üzere olduğu tüm işlerinden başarıyla ayrılabilir.

Ziya

Program yazmada sorunun yok ise hayrına bir de benim aynı sitede (üstteki mesajda olan) i2c_copier için bir arayüz yazıversen makbule geçer. Bu uygulama normalde hyperterminal ekranından 24c04 ten 24c512 ye kadar ki seri eepromları kopyalama veya programlamaya yarıyor. PC olmadan sadece kopyalama yapıyor. PC ile hem koplayama, hem programlama, hem bayt bayt değiştirme, hem belirli bir miktar bilgiyi eskisinin üzerine yazma işlemi yapıyor.

bilgehansahin84

Hocam ilk fırsat dedim ama bu fırsat büyük ihtimal askerden sonra olacak. Önümüzdeki ay sonu askerim nasip olursa. Şu kayan yazı çalışmam, 3 WEB sitesi tasarımım ve bir PLC işim var. Onları bitirmeye çalışıyorum. Eğer biterse size seve seve yardımcı olurum. Yoksa askerden sonraya sarkaxak ki o zaman geç kalırmıyım bilemiyorum.
Önceki kullanıcı adım : bilgehansahin84  ALLAH (c.c) kimseye kaldıramayacağı yükü yüklemez. İnsan bu düşünce ile hareket ederse, 'PES' etmek üzere olduğu tüm işlerinden başarıyla ayrılabilir.

Ziya

Sorun değil. Zaten bu haliyle de iş görüyor. Amaç kolay kullanılabilir projeler haline sokup ihtiyacı olanların istifadesine sunmaktı.

http://www.geocities.com/ziya_erdemir/i2c_copier_Ver_1.1.zip

bilgehansahin84

Sn Hocalarım, bu çalışmamda 16F877 için yazdığım programı 18F452 içerisine yükleyeceğimde karar kılmıştım. Onun için PIC BASIC 2.46 versiyonunda 18F452 yi seçip derledim. Hiç hjata çıkmadı. Ama proteusta her hangi bir işlem yapmıyor. Yoksa diyorum 18F serisi için başka bir işlemmi yapmalıyım?