Epson Yazıcı Kartuşları için Chip resetleyici yazılım

Başlatan ozmo18, 03 Kasım 2006, 00:34:47

ozmo18

Arkadaşlar belki sizde karşılaşmışsınızdır.Geçenlerde Epson DX3850 model bi tarayıcı+yazıcı+fotokopi özelliklerini barındıran bir yazıcı aldım yanlız 6 sayfa siyah beyaz baskıdan sonra kartuş bitti tek kartuş bitince diğer kartuşların kullanımına ve tarayıcı özelliğini kullanmanıza izin vermiyor.Kartuş chipliymiş ve resetlemek için bir alet gerekiyo 20 € civarında bişey uzun aramalardan sonra bunu pc üzerinden yapan bir yazılım buldum ve paylaşmak istedim %100 başarılı sonuç aldım ve siyah kartuşla nerdeyse 80 sayfa daha çıktı aldım bilginize programın linki :
http://www.ssclg.com/download/sscserve.exe
TEŞEKKÜR EDERİM...

ipek

iki yildir kullaniyorum cozum % %  paralel porttan sinyalleri 3v3 volta donusturucu bir devre yapmak gerekiyor site semasini veriyor..
birde ebay'da goruyorum chip resetter diye kibrit kutusu gibi bir cihaz sadece 10 euro civari kartusa bir dokunmak kafi diyor kullananiz mevcutmu ????

mustafacan

hp 2600N renkli lazer kullanıyorum bunun chip resetter ini nereden bulacağım bilginiz varmı?
Keşfedilecek çok teknoloji var. Boş Vaktim Yok!

ozmo18

o resetter cihazını satın almak istedim kadıköyde bi arkadaş satıyor ama bana satmadı bazen sorun çıkarıp kartuşu kullanılmaz hale getiriyormuş ama yukarıfdaki yazılım ücretsiz ve ilave bir donanım istemiyor 30 sn de kartuşların chiplerini resetliyor...
TEŞEKKÜR EDERİM...

ipek

sevgili osmo18 printer'im epson Cx3650 sadece yaptigim konverter ile netice aliyorum listesinde kullandigim kartuslarin isimleri mevcut degisik bir trik'i mi var hic kartuslari ellemeden reset yapabiliyormuyuz...?

ozmo18

kartuşlara ek bir müdahale gerekmiyor hiç bir aparat filan kullanmanızada gerek yok yazılım bunu hallediyor bende bulduğumda inanamamıştım ama çok işe yaradı...
TEŞEKKÜR EDERİM...

aster

Geçenlerde tonerini takarken fark ettiğim cipli bir yazıcıyıda bana kaptırdılar (kağıt çıkmadan arkalı önlü yazabiliyor)
HP laserJet 1320 ve tonerin üstünde sakız gibi cip

bunun hakkında yorum yapacak birisi varmı? resetleniyormu değişimi falan vs

CyberX

ozmo18 bende  de dx3850 var bu program ilede denedim fakat resetlemeyi başaramadım. resetlemeyi denediğimde programın kendisi bunu yapamadığını söylüyor bana yardımcı olabilir misiniz.