5 volt ile sürülen mosfet

Başlatan salim ALTIN, 05 Kasım 2006, 19:17:45

salim ALTIN

Merhaba.
Araştırmalar sonucu
LTC4441
İCL7667
Max628
gibi sürücülerle karşılaştım. max628 bulabilirsem denemek istiyorum. ltc 4441 de fena gözükmüyor. Birde nereden temin edebileceğimi bulduğumda deneyebilirim.
İnsanlar 3 guruba ayrılırlar. 1- Birşeyler yapıp üretmeye çalışan küçük bir gurup. 2- Birşeyler yapanları hayranlıkla ve takdirle izleyen büyük bir gurup. 3- Hiç birşeyden haberi olmadan yaşayan devasa yığınlar....

salim ALTIN

Merhaba.
Biraz araştırdım da malesef sürücülerden istediklerimi bulamadım.

Bunu buldum denemek için aldım. TC427 Dip kılıf.  3$  
TTL/CMOS Input Compatible
 Available in Inverting and Noninverting
Configurations
 Wide Operating Supply Voltage ............ 4.5V to 18V
İnsanlar 3 guruba ayrılırlar. 1- Birşeyler yapıp üretmeye çalışan küçük bir gurup. 2- Birşeyler yapanları hayranlıkla ve takdirle izleyen büyük bir gurup. 3- Hiç birşeyden haberi olmadan yaşayan devasa yığınlar....

memed52

IR 2110, IR 2113 işinizi görürmü?
Bir aralar çığır dan almıştım.

İyi çalışmalar.

salim ALTIN

Merhaba.
Bu projede 5 volt ile sürülebilen bir mosfet kullanacağımız için bu mosfeti sürecek olan mosfet sürücü entegreninde 5 voltta çalışabiliyor olması lazım. IR nin mosfet sürücüleri genelde 10 volt üzeri çalışan malzemelerdir.
Diyelim ki giriş voltajı 7 volta düştü. biz bu 7 volttan hem pic i beslemek için 5 volt hemde sürücü için 5 volt üretebiliriz.
İşte bu nedenle özel sürücüler arıyorum. Benim ismini verdiğim malzemeler bu voltaj değerlerinde çalışabilir olanlar.

memed52

Ok , Bazen 5 volta ısrar etmek yerine küçük bir stepup kullanmak  daha
hesaplı olabiliyor. Hele malzeme temini zorluğu varsa.

İyi çalışmalar

dogada

Microchip TC1413N  4.5 ve 16V aralığında çalışıyor.

d_yol

Infineon şirketin BTS149 var. Direk PIC den açıp kapatabilirsin. Maksimum 19A. Birde içinde koruma devresi var.
http://www.infineon.com burda doküman bulabilirsin