rs232 max232 pic hyper terminal

Başlatan INFINITY, 06 Kasım 2006, 11:46:24

INFINITY

ya arkadaslar rs232 ile pice ulasip veri yollamam  gerekiyor fakat seri porttan veriyi nasıl yollarım bilmiyorum ayrıca nasıl veri alırım...
ayrıca rs232 max232 ve pic 16f877 veya 16f84 ün beraber baglantı şemasını bulmam mümkünmü
yardımcı olursanız sevinirim
Elektron Hacısı Çekirdek Kabesini Tavafta...  Eğer atomda çekirdek ile elektron arasındaki boşluk yok olursa 1 çay kaşığı toprak 40.000 Ton gelir.

Logan

@INFINITY, aramıza hoşgeldin.Sitemizde bu konu hakkında yeteri kadar örnek ve kaynak var.Arama kısmından bulabilirsin.Konuyu basitçe ele alırsak, programı hangi dilde yazdığını bilmiyorum ama basic ve C dillerinde seri haberleşme için kullanılan hazır komutlar mevcut.Bu komutlar aracılığı ile bilgisayar veya bu protokolü kullanan herhangi bir aygıtı rahatlıkla kontrol edebilirsin.Yapman gereken sadece gerekli devreyi kurup, baud rate ayarlarını ayarlamandır..Max232 devresine gelince şeması aşağıdadır.Kolay gelsin.
İmza.

INFINITY

logan kardes sağolasin ellerine saglik...

sitede yeniyim ve baya hoşuma gitti picproje ama arama kısmı cok garip her aramada dünyanın sonucunu buluyorum ve tek tek incelemem zaman alıyor :) genede sindire sindire bakıyorum tekrar sağolasın...
Elektron Hacısı Çekirdek Kabesini Tavafta...  Eğer atomda çekirdek ile elektron arasındaki boşluk yok olursa 1 çay kaşığı toprak 40.000 Ton gelir.

climax

logan kardeş bende aynı olay üzerine çalışıyorum.Bu konu hakkında biraz daha bilgi vereilirsen sevinirim.Bende aranıza yeni katılanlardanım.Forumu infinity kardeşim gibi yavaş yavaş inceliyorum...
Paylaşmak düsturumuzdur.

stlg

ALLAHA EMANET OLUNUZ Hoştur bana senden gelen,  Ya gonca gül yahut diken,  Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.

bzirapli

Xp de seri portu nasıl açıyoruz. Programlayıcı görmüyor.