Ayarlanabilir yüksek-voltaj regulatör 1.25V - 125V

Başlatan salim ALTIN, 08 Kasım 2006, 09:49:06

salim ALTIN

Alıntı yapılan: "otm"
selim hocam eğer entegreyi bulamazsan bana uğra bende var işimede yaramıyor.boşuna para vermemiş olursun.

Merhaba.
Karaköy pasajı ve abet handa baktım fakat bulamadım. Çığır da da yok.
@otm size uğrayayım ben, aman ayırın bana bir kaç ta ondan sonra havya ile haddini bildirin dierlerinin.  :D
Şimdiden teşekkürler.
Tamam şimdi denedik tasarımdada kullandık ya yarın. İmalat ta ne olacak. İşte bütün mesele bu. :!:  Stok tutmak gereken malzemenin haddi hesabı yok...
İnsanlar 3 guruba ayrılırlar. 1- Birşeyler yapıp üretmeye çalışan küçük bir gurup. 2- Birşeyler yapanları hayranlıkla ve takdirle izleyen büyük bir gurup. 3- Hiç birşeyden haberi olmadan yaşayan devasa yığınlar....

refik1

salim ALTIN bey selam
yuksek voltj regüle konusunda sizinle daha önce konuşmuştuk sanırım

bahsi gecen malzemeyi karaköyde malzeme aldığım arkadaşlar araştırdılar nerden bilmiyorum ama biryerde bulmuşlar bizim için 10 adet numune aldırar şimdi kargoda.

ama aldıkları yerde toplam 100 adet varmış sanırım imalata geçene kadar bu 100 adedi hep birlikde numune olarak kullanırız

arkadaşlardan aldığın numune yetmesse sizede yollatayım.

Erol YILMAZ

Giriş 30V
Çıkış 2.5V  ve 22 ohm var yük olarak

Kayıp güç 3W
Sonuç : Normal olarak Süper ısınıyor.

Ben de devrim bekliyorum sanki olacakmış gibi, :D

mmengi

3 w kayıp T0220 paket için el değmeyecek sıcaklığa ulaşması demek soğutucu olmadan yanılıyormuyum. Banada ısınacakmış gibi geliyor sonuçta lineer ve kayıp üstünde kalıyor.

salim ALTIN

Merhaba.
@otm
@refik1
Sağolsun bir arkadaş sayesinde temin etmek mümkün oldu.
Henüz denemedim.
Aklıma takılan soruların cevabını karşılayacakmı bakalım.
48 volt akü beslemeli sistemde birkaç selenoid bobin ve roleler var. Benzer devrede selonoidleri süren role kontağı zaman içinde yapışıyor. Akım miktarı ile ilgili değil. Kontaktan akan akım çok düşük fakat açma kapamalarda oluşan sıçramalar çok fazla. Bunlar besleme sistemine yükleniyor. 125 volt luk bu malzemenin 48 volt bu besleme altındaki bu şartlardaki davranışını merak ediyorum. Tranzorb (TRANSIENT VOLTAGE. SUPPRESSOR  http://www.concordsemi.com/concord/prod1/pdf-1/p6ke.pdf ) bu devrede ne kadar koruyucu olur.?
İnsanlar 3 guruba ayrılırlar. 1- Birşeyler yapıp üretmeye çalışan küçük bir gurup. 2- Birşeyler yapanları hayranlıkla ve takdirle izleyen büyük bir gurup. 3- Hiç birşeyden haberi olmadan yaşayan devasa yığınlar....