F876 Display Sorunu

Başlatan elektro_ery, 10 Kasım 2006, 00:33:39

elektro_ery

Arkadaşlar 16F876 ile yapacağım bi proje var (Saat-Termometre-Tarih) ama tez olduğu için büyük display kullanıcm.Display Ortak Anotlu 12 x 9 boyutunda ve 6 ve 7 V ile çalışıyo devrede ise küçük ve katotlu display var ben bunu ULN ile güçlendirmek istiyorum PIC hakkındada pek bilgim yok acaba nasıl bi ULN ve bağlantı yapmam gerekir yardımcı olurmusnuz
Devre
[/URL]

Logan

Merhaba @zorbey88.Devreni inceledim ve gerekli değişikliği yaptım.Aynı problemi bende yaşamıştım ve bu şekilde çözmüştüm.Devrede bir adet 74595 ve uln2003 var.74595 kullanılmasının sebebi, içerisinde bulunan bufferların oldukça kuvvetli çıkış vermeleridir.Eğer işlemcinin portlarından direk sürecek olursan, picin akımı yeterli gelemeyebilir.Her ihtimale karşı 74595 kullanmanı tavsiye ediyorum.

http://rapidshare.com/files/2736329/saattarama.rar.html
İmza.

XX_CİHAN_XX

@logan ,
@zorbey arkadaşımızın projesındeki displayler buyuk olacagına gore
74hc595 ın cıkıslarıda transıstorle surulmelıdır.
Yirmi yaşındaki bir insan, dünyayı değiştirmek ister . Yetmiş yaşına gelince , yine dünyayı değiştirmek ister, ama yapamayacağını bilir.

XX_CİHAN_XX

Yirmi yaşındaki bir insan, dünyayı değiştirmek ister . Yetmiş yaşına gelince , yine dünyayı değiştirmek ister, ama yapamayacağını bilir.

Logan

Haklısın @xx_CİHAN_XX, ben galiba o noktayı atladım.Zennedersem @zorbey88, bu projeyi herkesin görebileceği büyüklükte yapacak.12 cm X 9 cm olmasının sebebi bu olsa gerek.
İmza.

elektro_ery

Teşekküler Arkadaşlar baskı devre hazırdı hiç bi değişiklik yapmadan bu sonradan eklenenleri delikliye yapayım deniyeyim en kısa zamanda sonucu bildirirm  ;)

Kolay Gelsin
[/URL]