DAC0800

Başlatan XX_CİHAN_XX, 10 Kasım 2006, 16:31:56

XX_CİHAN_XX

DAC0800 ı kullanmak ıstıyorum.Fakat benım 0-12v arası degısken analog cıkıs olusturmam gerekıyor.PWM ile transistor kontrol ederek buı ısı yapıyorum.
Bu işi DAC 0800 ıle yapabılırmıyım.PDF ınde 10Va kadar cıkıs verebılecegınden bahsedıyor.benım max. 12v ye kadar cıkabılmem gerekıyor.Malum No ingilizce :)
pdf de goremedım, bu dac entegresını 12v uygulayarak istediğim şekilde kullanabilirmiyim?
Yirmi yaşındaki bir insan, dünyayı değiştirmek ister . Yetmiş yaşına gelince , yine dünyayı değiştirmek ister, ama yapamayacağını bilir.

ise

0-5 volt arasında kontrol ettirip  opampla artırabilirsin..   5*1.4=12v   bu şekilde olabilir. voltajda yüksek akımda gerekirse harici bir transistörle geri besleme yapılarak çok kolay bir şekilde halledilebilir..

XX_CİHAN_XX

Hocam verdiğiniz bilgiler için çok teşşekür ederim.Bu durumda dac0800 kullanmaktan vaz geçtim.Elimde birkaç tane bu entegreden vardı ve değerlendirmek için kullanıcaktım ama opampada ihtiyaç varsa ben yıne eskı taktıge doneyım :)
Nasılsa projede PIC var basarım pwm i bir transistor ile işi bitiririm. :D
ilgilendiğiniz için tekrar teşekkürler.
Yirmi yaşındaki bir insan, dünyayı değiştirmek ister . Yetmiş yaşına gelince , yine dünyayı değiştirmek ister, ama yapamayacağını bilir.