Güvenlik kamerası - Ne önerirsiniz?

Başlatan Analyzer, 11 Kasım 2006, 21:26:36

Analyzer

Selamlar,

Aslında tam olarak malzeme bilgisi kısmına giriyor mu sorum bilmiyorum. Arkadaşlar işyerim için basit bir güvenlik kamerası sistemi kurmak istiyorum. Sistem içerisinde bir (daha iyisi iki) kamera olmasını istiyorum. Web üzerinden ulaştıp anlık görüntü de almak istiyorum. Ayrıca bağlı olduğu bilgisayarın kayıt yapmasını da istiyorum. (Ne kadar çok şey istiyorum ya ) Şimdi ben bu iş için :

http://www.demo.com.tr/menu/menu.asp?urn=W...jital%20urunler

Bu sitedeki E-Con IP CAMERA II - CCD 1xRJ45 ve/veya E-Con IP CAMERA III P370 3 in 1 CCD ları buldum. Bu kameralar işimi görür mü? Yanında bir tane de adsl router da alacağım.

Siz ne önerirsiniz?

Analyzer
Üşeniyorum, öyleyse yarın!

ibrsel

IP kameralar piyasada biraz pahalı..İnternet bağlantınız varsa bir adet DVR kart alıp bununla 4 adet kamerayı rahatlıkla bilgisayarınıza bağlayabilirsiniz,bunlar ile bilgisayarınıza kayıt yapabilir,uzaktan erişim programı ile internetten izlebilirsiniz.

Kamera için marka seçimi size,birazda cebinize kalmış..

stlg

Sevgili Analyzer

Eger kameralalarınız surekli calısacaksa cmos kamera almayın ccd turu bir kamera bu işler icin uygun

http://www.videofon.com.tr/VideoFonWeb/alt_kategori.aspx?cat_id=1
ALLAHA EMANET OLUNUZ Hoştur bana senden gelen,  Ya gonca gül yahut diken,  Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.

Andromeda

dvr kart alırsan bilgisayarının sürekli açık olması gerekir.eğer bilgisayarı
başka işler içinde kullanıyorsan kullanışlı olmayabilir.örneğin bir problemde
bilgisayarı sıfırlaman veya kapatman gerekebilir.bu durumda kayıt devre dışı kalır.ayrı bir kaydedici cihaz ve web erişimcisi alman daha iyi olur.
sistemdeki cihazları elektrik kesilmelerine karşı ups ile beslemen gerekir.
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

ibrsel

elek arkadaşımızın dediği gibi  kayıt için bilgisayar yerine harici kayıt cihazlarıda kullanılabilir belki..Ama bunların fiyatlarıda küçümsenecek kadar az değil..Eğer elinizde bilgisayar var ise bu cihaza bu kadar para vermek yersiz..Çünkü bilgisayar olmadan iş yerinizi izlemek isterseniz;
1) IP kamera almalısınız --->Fiyatları 500$ ile 850$ civarı
2) Harici kayıt cihazı almalısınız --->Fiyatları 800$ civarı

Bu kadar masrafı göze alıyor iseniz sorun yok..Ama iş yerinizde PIII de olsa bir bilgisayarınız var ise sadece 80$ verip bir gece görüş kamerası ile 50YTL ye  DVR kart alırsınız(Ki bu kart 4 adet kamerayı destekler)..İnternet üzerinden iş yerinizi izleyebildiğiniz gibi görüntüyü bilgisayarınıza da kayıt edersiniz..