Ultrasonik sensörler

Başlatan efe1409, 12 Kasım 2006, 12:06:42

CaFFeiNe

@Ziya

hocam benzer bir uygulamayı 3 metre yükseklikteki su depolarında yapmıştım, kullandığım basınç transduceri Huba Control marka 0..0,3bar 4..20mA çıkışlıydı, sensörü deponun en alt noktası hizasına yerleştirip 6mm'lik hava hortumu ile depodan ölçüm almıştım. 3bar sensör ile istediğinizi gerçekleştirebilirsiniz sanıyorum.

Ziya

Alıntı yapılan: "CaFFeiNe"@Ziya

hocam benzer bir uygulamayı 3 metre yükseklikteki su depolarında yapmıştım, kullandığım basınç transduceri Huba Control marka 0..0,3bar 4..20mA çıkışlıydı, sensörü deponun en alt noktası hizasına yerleştirip 6mm'lik hava hortumu ile depodan ölçüm almıştım. 3bar sensör ile istediğinizi gerçekleştirebilirsiniz sanıyorum.
Bizde su seviye değişimi en fazla 25 mt. olacak. Bizimkinde sensörün suyun içine daldırılması gerekiyor. Şimdilik bir yöntem kurdum kafamda. Teşekkür ederim. Tabi ölçümü sadece basınç sensörüne güvenerek yapmayacağım. Aynı zamanda arkadaşların bahsettiği yöntem de uygun geldi. Bu iki yöntemi birlikte kullanacağım. Bizim HES işletmelerinde kullanılacak, o nedenle biraz kasmak gerekiyor :D
Bu günden sonra hiç kimse sarayda, divanda, meclislerde ve seyranda Türk dilinden başka dil kullanmaya. (13 Mayıs 1277) Karamanoğlu Mehmet Bey

bircan

merhaba mudavim abi  belki bir iletinizi hatilatacagim fakat suan benin icin onemli bir ileti oldu. bu ultrasonic sensorlerin 3en az metre algilayanlarini ariyoyorum. yardimci oabilirmisiniz. bekliyorum.
GEREK YOK HER SOZU LAF ILE BEYANA , BIN SOZ EDER BIR BAKIS BAKISTAN ANLAYANA... MEVLANA