tpic6b595

Başlatan tarum_30, 12 Kasım 2006, 13:47:10

tarum_30

arkdaşlar tpic6b595 yeni tanıştım ve bunu projelerimde kullanmak istiyorum bunun için tpic6b595'in isis library ve model dosyası varmı varsa bana gönderebilirmisiniz teşekürler...

SENAY

simulasyon dosyası yok ama başka 8 bitlik shift registerlerle simule edebilirsin. Kayan yazı devreleri için çok kullanışlı entegre değil maliyeti artırıyor.Eğer öyle bir devrede kullanmak istiyorsan tabi.

XX_CİHAN_XX

Alıntı yapılan: "SENAY"simulasyon dosyası yok ama başka 8 bitlik shift registerlerle simule edebilirsin. Kayan yazı devreleri için çok kullanışlı entegre değil maliyeti artırıyor.Eğer öyle bir devrede kullanmak istiyorsan tabi.
Bence kayan yazılar için çok kullanıslı.hem yerden tasarruf edılıyor hemde fıyatı sanıldıgı kadar pahalı degıl.
Bildiğim kadarıyla 74164(yada benzeri shıft regıster)35ykr
uln2803 50ykr
toplamda 85ykr yapar

tıpıc 595 bir çok yerde pahalı fakat 1 ay once karakoy özdisanda 75ykr ye almıstım.
BU durumda yukarıdakı ıkısını kullanmak yerıne tıpıc kullanırsam hem yerden kazanca hem paradan kazanc edıcem.Neyse,
Gelelım @tarum_30 arkadasımıza
tıpıc ıcın model dosyasını bılemıcem ama onun yerıne 74hc595 kullanabılırsın kontrolu ve ıc yapısı aynıdır.
Kolay gelsin...
Yirmi yaşındaki bir insan, dünyayı değiştirmek ister . Yetmiş yaşına gelince , yine dünyayı değiştirmek ister, ama yapamayacağını bilir.