smps devresi

Başlatan arzum, 23 Kasım 2006, 18:53:41

arzum

top switch ve switchin transformatör nedir?tez için gerekiyor.acil yardım lütfen...

Göktuğ

arzum

ben bu iki devre elemanını nasıl temin edebilirim.buradaki elektronikçilerde yok

ayban

SMPS topolojisini anlamak için bence çok iyi bi kitap bol miktarda uygulamada var(yapmaya kalkışmadığınız sürece:)) bitirdiğiniz zaman en azından elinize bi SMPS devre geçtiğinde çalışma sınıfını flan rahatlıkla anlayabilrsiniz.
ayrıca "ORADAKİ"elektronikçiler kim?

http://rapidshare.com/files/4533590/Newnes_-_Power_Supply_Cookbook_MAZ.zip.html
"Tek kitap okuyandan kork!"

Göktuğ

Alıntı yapılan: "arzum"ben bu iki devre elemanını nasıl temin edebilirim.buradaki elektronikçilerde yok
Sizin orası neresi bilmiyorum ama powerint temsilcisi tunçsemi firması olması gerek. Adet dusuk oldugunda yardımcı olacak bir firma değil.
Dorukan, intel gibi bazı firmalarda var. Forumda adres telefon bilgileri gibi seyler verildi.

Uygulamayıda powerint app. notelara bakarak yaparsın. Hazır yapılmıs uygulamalar var onlarada bak.

timpati

int-el elektronikte olması gerek.
www.int-el.com.tr
0216.3383319

top switch'ler orta güçlü (65W'a kadardı sanırım) smps yapmak için çok az elemana gereksinim duyan düzeneklerdir. 3 bacaklı (TO220 kılıf) bir triac'ı andırır ve doğrudan 220V ile beslendiği halde hantal şebeke trafolarına gerek bırakmadan az yer ve az elemanla PS yapmada kullanılır.
why mr. anderson, why ?