Flexible ledler

Başlatan stlg, 10 Aralık 2006, 22:49:20

stlg

Sevgili arkadaslar

Bu ledler esnek bir yuzey uzerine sıralı bir bicimde dosenmiş ledlerden olusmustur bu ledler istenirse ilgili yerlerden kesilebilir , yada uzatılabilir
eskiden kullanılan hortum lambaların yerini alacaga benziyor ,bilhassa reklam sektorunde kullanılabilecek guzel bir urun

ALLAHA EMANET OLUNUZ Hoştur bana senden gelen,  Ya gonca gül yahut diken,  Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.

OG

Onlar smd led. Flex pcb ye montajlı. Şu anda kullanılıyor, oldukça da yaygın.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

Eagle_Tim

Bildiğim kadarı ile Smd ledler gündüz gözüyle görülebilcek düzeyde bir ışık gücüne sahip değil.. tek renk ve çift renklerini çok kullandım ama hepside dediğim gibi idi. Bunların bir farkı var mı acaba ?
Software and Hardware Design...

OG

SMD ler genelde çok geniş açılıdır, ışığı yayılır fakat fazla uzağa gidemez. Ciddi ışık seviyelerine ulaştılar. Kullanım alanına göre diğer ledlerden avantajlı olduğu yerlerde tercih edilir. Tabela vs.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

Eagle_Tim

Ozaman birçok yerde SMD ledlere kayma başlamış olmalı.  bende SMD ledlerle minyatür bir yürüyen yazı yapmayı düşünmüştüm ama ışık şiddeti ve yoğunluğu düşük olması birde ışığının çok yayılmasından dolayı vazgeçmiştim.. belki ilerde buna uygun ledler bulup bir miyatür yapabilirim.
Software and Hardware Design...