HI-TECH V8.01 PL3 HAKKINDA

Başlatan dogan, 24 Haziran 2003, 21:26:31

dogan

Selam Arkadaslar!..... Sonzamanlarda pic ler icin program yazma tercihimi asmbly den diger ust seviyeli derleyicilere yoneldi. Bunun baslıca sebebi verimliligi artırması ve A=-4+(0.002*D)+D^2*0.12 gibi deklemleri asmblyde gerceklestirmek oldukca zor. Nette yaptıgım arastırmda bircok derleyici var. anladıgım kadarıyla bunlardan en iyisi HI-TECH firmasının ürettigi c derleyici(mplap destegide var) Sorunlar bundan sonra basladı. Netten HI-TECH v8.01 PL3 i indirdim. yanlız crack dosyasını bulamadım. (Bu formu da baktim) Daha sonra nette bir crack buldum bu HI-TECH v8.01 pl1 icin.Crac programı iki programda olusuyor. Birincisi elimdeki versiyonun gerkli onan serial ve Activation keyini üretiyor(dogru birsekilde cünkü hi-tech 'in aktiflestirme programı şifreyi kabul ediyor).  İkincisi ise picc.exe ve cgpic.exe dosyalari icin patch yapıyor ve kullanıma hazırlıyor.Yanlız bendeki versiyon li uysmadıgından hata veriyor. Aynı zamanda mplap6 da gerekli ayarlamaları yaptım ve derledigimde compiler dogru kurulmadı hatası veriyor.

(Bu noktadan sonra Arkadaslr sizlerin degerli yardimlarina ihtiyacım var.... bana cözüm yolu gösterir seniz sevinirim.)

Sizlerden istegim hi-tech v8.01 pl3 düzgün olarak crakley ve mplab6 da calıstıran varsa gwerkli crak programlarının linkini ve nasıl yaptıgın forma yazarsa sevinirim.

Veya  nette hi-tech v8.01 pl1 derleyicisini bulabilecegim bir lik yazarsa sevinirim.Çünkü elimde crack programı var(programı isteyen bana emai atsın doganyasin@mynet.com ) Bu arahda hi-tech firmasının veb sayfasında eski sürümleri yayınlamıyor......

İlgilenen arkadaslara şimdiden teşekkür ederim...................

( Kusura bakmayın yazı biraz uzun oldu neyapalım dert büyük !buraya kadar sabredip okudugunuz içinde teşekkürler!   )

Erol YILMAZ

Selam;
Butun C compiler'lari MPLAB altindan calisabiliyor bunda problem yok. En iyisi diye bir kavram da yok aslinda. Hi-Tech 'in bence en buyuk guzelligi ASm'den C'ye gecenler icin rahatlik olmasi. Mesela direkt register larla muhattap oluyorsun yine asm'de ki gibi. Onun icin iyi. Delay komutu iyi değil. Usart pek iyi değil. vs... (bence)
Ama kod dogrulugu bakimindan en iyisi oldugu soyleniyor.
Yalniz en az kod ureten compiler olmadigini soyleyebiliriz. Mesela cok kod ureten diye bilinen CCS bile bazi durumlarda Hi-Tech'ten daha az kod uretiyor.
Ayrica CC5X diye bir compiler var. Baya iyi. En buyuk problemi karmasik matemetiksel islemleri tek satirda gerceklestirememesi. Biraz yardimci olmak gerekiyor. Az kod uretmek konusunda bence en iyisi.
8.01 pl3'un serial 'i forum da bir yerde var.
Neyse sen tercihini yapmissin. Sana basarilar dilerim. Kolay gelsin...

mmengi

dostum ccs denemeni tavsiye ederim. hi-tech den daha fazla komuta sahip işini kolaylaştıra bilir. aşağıdaki adreste var üye olman gerekiyor.

http://www.mcu.cz/atm/index.php?&direction=0&order=&directory=MCUserver/Programs

Libertador

Ayni sorundan ben de muzdaribim. PL1 şifresini elimde var fakat PL3 'u hicbir yerde bulamadim. Ayrica forumda da arama yaptim bulamadim. Elinde bulunan ya da linkini bilen varsa ve post ederse sevinirim. :cry:

dogan

Selam arkadaslar. Sonunda hi-tech v8.01 pl3 'ü çalıstırmayı basradım gerekli olan şifreleri veriyom darısı sizin basınıza!...........
KOLAY GELSIN
---------------------------------------------------------------------------
Compiler : HCPIC
Serial number : 73214
First Name : BENYA
Last Name : SHEPETOVKA
Unlock Key : GHDPJCBIABMOPIMKELHFLHNHCIGCMAOK
----------------------------------------------------------------------------

Libertador

Ne yazikki verdigin şifre calismadi. Activation kismini sorunsuz atlatiyorum (ki PL1 şifresi ile de boyleydi) fakat programi calistirdigimda can't open chip info file d:/prog..... diyor. Zaten PL1 crackinde de *.exe dosyalari yenileriyle degisitiriliyordu. Sende boyle bir sorunla karsilasmadin mi hic?
Simdiden teşekkürler.

Libertador

Alıntı yapılan: "dogan"Selam arkadaslar. Sonunda hi-tech v8.01 pl3 'ü çalıstırmayı basradım gerekli olan şifreleri veriyom darısı sizin basınıza!...........
KOLAY GELSIN
---------------------------------------------------------------------------
Compiler : HCPIC
Serial number : 73214
First Name : BENYA
Last Name : SHEPETOVKA
Unlock Key : GHDPJCBIABMOPIMKELHFLHNHCIGCMAOK
----------------------------------------------------------------------------
Bu calisiyor. Sanirim command prompta gecerek calistirmadigimdan sorun cikarmisti. Ama su an gayet iyi.

james

bi tane de ben buldum çalışıyor mu bilmiyorum ama bi deneneyin sonucunu yazarsınız

Serial: HCPIC - 38748
First Name: URUPIC
Last Name: URUGUAY
Key: EMOBJEJMPKJDLDPMGGEELEBHKMBLHDFF
ARAMIYORUM , BULUYORUM

Libertador

Alıntı yapılan: "Libertador"
Bu calisiyor. Sanirim command prompta gecerek calistirmadigimdan sorun cikarmisti. Ama su an gayet iyi.
Yaptigim cok komik bir hatadan kaynaklaniyormus, siz de dusmeyiniz. Hi-tech Picc, programin yuklu oldugu adres yedi karakterden fazla girildiginde dosyalara erisemiyor, dolayisiyla hata veriyor. Halbuki uzun adresin sonuna ~ ekleyerek sorunu halletmesi gerekir. Boyle buyuk bir programda boyle basit bir hata. (belki de ben yaniliyorumdur.)