çizilen şemayı baskılı devre haline dönüştüren prog

Başlatan analog, 25 Haziran 2003, 01:57:50

analog

Merhaba arkadaşlar...
Böyle bir sitenin varlığından haberdar değildim.Sizi tanıdığım için mutluyum.
Benin sizden bir ricam var.
Şemayı baskılı devreye dönüştüren bir programın var olduğunu duymuştum.Böyle bir Program varmı,var ise nereden temin edebilirim.
Teşekkürler.

er-de

var arkadaşım  forumdan proteus
diye arattır ftp adresi verlen yerler
var oradan çekersin

microcozmoz

AYRICA EAGLE PROGRAMINI DA KULLANABİLİRSİN..BENCE MÜKEMMEL BİR PROGRAM..
"Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler."

kypt

Dostum 2 yıldır baskı devre çiziminde bu programı kullanıyorum.
Tavsiye ederim Çok geniş bir kütüphaneye sahip.
Program biraz büyük ama sağlam.
En büyük özelliklerinden biride çizdiğin baskı devreyi 3D olarak görüntülüyor.
Belki öğrenmek biraz zaman alıyor. Üniversite ders olarak görmüştük oda bilgili bi genç hocamızın sayesinde sana fotoragfınıda yollarım.

exerbol

BİLGİ PAYLASTIKÇA BİLGİDİR .

ise

kolay kullanım açısından eagle tavsiye ederim  fakat yüksek analizli devreler için orcad veya proteldxp iyi olur

teknisyen

dostum bu programın download adresi varmı verebilirmisin
saygılar

XNHCX

Sevgili

teknisyen
"Eagle 4.11 , Protel DXP , Orcad , ek olarak

Proteus
"

Her dört programa ait download linkleri bordumuzda mevcut.
"Arama"  yaptırırsanız kolaylıkla bulabilirsiniz.

Kolay

Gelsin.

Ersin

daha basit proteus , eagle ama daha profesyonel
cizimler icin protel , orcad
ama anladigim kadari ile daha yeni yeni

ogreniyorsun
proteus ile basla

mephisto

öncelikle site için emeği geçen herkeze teşekkürler.. Benim elektroniğe karşı çok fazla ilgim war fakat bulduğum devrelerin çoğu şematik. Böyle programlarla fln bu şematikleri nasıl pcb ye çevircez. Bir arkadaş sevabına bize resimli olarak anlatsa ve siteye eklese nasıl olur ? Gerçekten çok büyük iyilik yapmış olur hemde biz acemi elektronikçiler biraz olsun kendimizi ilertmiş oluruz. Yardım eden herkeze şimdiden teşekkürler..
Saygılarımla..

senol_sr

arkadaslar proteusta bir turlu tektarafli pcb otomatik cizim yaptiramadim.
tektarafli cizim yapimini bilen varmi ?...

Libertador

Tools -> Auto Router - > Edit Strategies - >
Pair 1 (Hoz) ve Pair 1 (Ver) ayni katman olsun.
Diger Pair 'lar NONE.
Bu islemi hem tactics: signal hem de tactics: power icin gerceklemen gerekiyor. Ayrica forumda proteus diye aratirsan bu konu hakkinda yazilmis bircok yazi bulabilirsin.
Kolay gelsin.

rf

Proteus da Tek yüzlü cizim için
autoroute -edit strategies-istemediğin katmanı none kısmına getirirsen açık olan renkde yada layera tek yüzlü olrak cizim yapacaktır.

Şematikten pcb ye çevirecek arkadaşlar için.

ilk önce şematikdeki elemanlar birebir alarak kılıflarını incelemeleri gerekir daha sonra kütüphaneden bu yada buna yakın kılıflar eklenir ve
kısa devre olması gereken bacaklar arsı netler oluşturulur ve auto route seceneği secilir ...
KOSGEB Girişimcilik Desteği Bilgi ve Paylaşım Platformu http://www.girisimcilikdestegi.com/

delorm

Merhaba,

Daha çok yeniyim ondandır belki ama aradım taradım PROTEL download edebileceğim bir link bulamadım. Bana yardımcı olabilirimisiniz. Şimdiden teşekürler.

Veli B.

Hoşgeldin,
Home ile sayfa başına ulaştığında, hemen sol tarafta, alttan ikinci tablo, 5. sıra :idea: